Start
WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 22 października 2013 13:53

W dniu 6 października 2013 r. została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca, z racji przypadającej 7 października wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. Mszy św. przewodniczył ks. Jarosław Plis ? wicedziekan oraz diecezjalny duszpasterz Żywego Różańca. Panie z wszystkich Kół Żywego Różańca brały czynny udział we Mszy św. Czytały Słowo Boże, uczestniczyły w procesji z darami.

Po Mszy św. udali się do salki katechetycznej na konferencję wygłoszoną przez ks. Jarosława Plisa.

Pierwotnie wspomnienie Matki Bożej Różańcowej było zwane świętem Zwycięstwa Maryi Dziewicy. Wspomnienie to wprowadził św. Pius V po zwycięstwie nad armią turecką pod Lepanto, 7 października 1571 roku. Papież wezwał wtedy do modlitwy różańcowej całą Europę.

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

Maryjo Dziewico, pomóż mi tak ukochać modlitwę różańcową, bym jej nigdy nie zaniedbała, by się stała moją codzienną potrzebą. Niech ta ewangeliczna modlitwa stanie się coraz silniejszą więzią, łączącą mnie z Jezusem i z Tobą, hołdem dziecięcej pobożności i miłości, umocnieniem i zachętą do radosnego i sumiennego wypełniania obowiązków w naśladowaniu Ciebie i Twego Syna.
Spraw, aby rozważanie Tajemnic Waszego życia wprowadzało mnie w duchowe głębie, gdzie rozum, wola i uczucia pozwalają ogarnąć się i przeniknąć sprawami Bożymi. W świetle świętych Tajemnic Różańcowych ukazuj mi Matko powagę życia ziemskiego, które przygotowuje mi los wieczny, więc powinno być godne, czyste i szlachetne.
Przez Tajemnice Różańcowe pouczaj mnie, że cierpienie pokornie przyjęte i ofiarowane Ojcu, przynosi wielkie owoce zbawcze, że przetrwanie z Jezusem na Kalwarii doświadczenia otwiera przede mną blask zmartwychwstania na wieczne szczęście z Nim, tam nie będzie już łez, lecz nieustanne dziękczynienie za łaski, które z cierpienia Bóg wydobył dla mnie i dla braci moich w Chrystusie.
Królowo Różańca świętego, módl się o zbawienie wszystkich ludzi.

Amen


 

Poprawiony: niedziela, 27 października 2013 13:32