Start
MŁODZIEŻ Z NASZEJ PARAFII NA XIII DNIACH PAPIESKICH W ELBLĄGU PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 24 października 2013 10:58

W dniu 11.10.2013 r. młodzież z naszej wspólnoty parafialnej wraz z opiekunami uczestniczyła w uroczystej Gali, która rozpoczęła obchody XIII Dni Papieskich w Elblągu. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem ?Jan Paweł II ? Papież Dialogu. Prowadzący Galę ? ks. dr Piotr Maria Towarek mówił, że musimy uczyć się od Jana Pawła II dialogu, rozmowy, szacunku do drugiego człowieka, a także zachowania własnej prawdy i wiary w dyskusji.


Podczas imprezy poznaliśmy także laureatów Elbląskiej Nagrody "Tuus", która została przyznana po raz siódmy - Nagroda ?TUUS? przyznawana jest osobom, które zaangażowane są w dziedzictwo Jana Pawła II ? tłumaczył ks. Towarek podczas uroczystości. ? Nazwa ?TUUS? zaczerpnięta została z zawołania papieża ?Totus Tuus? i oznacza: ?Cały twój?. Oznacza więc kogoś, kto potrafi umierać dla siebie samego i jest całkowicie nastawiony na pomoc innym. Wskazuje na kogoś, kto mówi na wzór Jana Pawła II: ?Jestem Twój, do Twojej dyspozycji, pełen altruizmu i poświęcenia. Oddaję Ci siebie całkowicie?.

Galę uświetnił występ chóru Gospel Rain. Kilkunastoosobowy, świetnie brzmiący chór, stworzony przez utalentowanych wokalistów z całej Polski, zaśpiewał nie tylko pieśni kościelne, ale także swoje autorskie kawałki, stworzone z różnych muzycznych stylów.

Miejmy nadzieje, że młodzież wyniosła jak najwięcej wartości z tej uroczystości, na pewno przybliżyli sobie sylwetkę naszego błogosławionego Jana Pawła II. Wierzymy, że zachęceni będą zgłębiać jego naukę.