Start
OSTATNIE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 25 października 2013 15:46

W dniu 13.10.2013 r. po Mszy św. o godz. 16.00 odbyło się ostanie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. odmówiony został różaniec, w trakcie którego ruszyła procesja z pięknie ozdobioną figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Nabożeństwo miało szczególny wymiar, bowiem w tym dniu papież Franciszek zawierzył cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Na to wydarzenie została przywieziona do Watykanu oryginalna figura Matki Bożej z Fatimy. Stojąc przed figurą Matki Bożej Fatimskiej papież odczytał napisany przez siebie akt zawierzenia, który przedstawiamy poniżej.

Akt zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej:

Matko Boża Fatimska,wdzięczni na nowo za Twoją macierzyńską obecność dołączamy nasz głos do wszystkich pokoleń,które nazywają Ciebie błogosławioną. Świętujemy w Tobie wielkie dzieła Boga, który nigdy nie przestaje miłosiernie pochylać się nad ludzkością, nękaną przez zło i zranioną przez grzech, aby ją uzdrowić i zbawić.Przyjmij z macierzyńską łaskawością akt zawierzenia, dokonywany przez nas dzisiaj z ufnością, w obliczu tak nam drogiego Twego wizerunku. Jesteśmy pewni, że każdy z nas jest cenny w Twoich oczach i że nie jest Ci obce nic z tego, co mieszka w naszych sercach.Chcemy, by dotarło do nas Twoje najsłodsze spojrzenie, i byśmy zyskał pocieszającą serdeczność Twojego uśmiechu. Chroń nasze życie w Twoich ramionach: Błogosław i umacniaj każde pragnienie dobra; ożywiaj i posilaj wiarę; wspieraj i rozjaśniaj nadzieję; rozbudzaj i ożywiaj miłosierdzie: prowadź nas wszystkich na drodze świętości. Naucz nas swojej miłości i szczególnego upodobania dla maluczkich i ubogich, dla wykluczonych i cierpiących, dla grzeszników i serc zagubionych: wszystkich otocz Twoją ochroną i wszystkich przekaż Twojemu umiłowanemu Synowi, a Panu naszemu Jezusowi.

Amen.

Drugim ważnym wydarzeniem w tym dniu był przeżywany XIII Dzień Papieski, czyli dzień wdzięczności, łączności duchowej z błogosławionym Janem Pawłem II, który jest także dniem promocji jego nauczania.

Dziękujemy wszystkim, którzy od maja do października tak licznie przychodzili i aktywnie włączali się w przeżywanie Nabożeństw Fatimskich. Kolejne nabożeństwo ? dopiero 13 maja 2014 r.


 

Poprawiony: niedziela, 27 października 2013 13:31