Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 14:46

24 lipca 2016 r.

Panie naucz nas się modlić!

1. Trwają ?Dni w diecezji elbląskiej?, w których uczestniczą młodzi ludzie z Malezji, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec. W poniedziałek nasi goście wyruszają do Krakowa, aby od wtorku uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży i spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

2. Już w najbliższą środę 27 lipca przybywa do naszej Ojczyzny Ojciec Święty Franciszek. To niezwykle ważne wydarzenie, obok którego nie możemy przejść obojętnie. Kto nie zdoła dojechać na spotkania z Ojcem Świętym, niech próbuje śledzić te wydarzenia dzięki transmisjom telewizyjnym. Program wizyty papieża Franciszka jest szeroko dostępny w mediach publicznych. Prosimy również wszystkich o modlitwę, aby Światowe Dni Młodzieży 2016 przyniosły obfity owoc tak w Polsce, jak w całym świecie.

3. Jutro święto św. Jakuba Apostoła.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dlatego dzisiaj po każdej Mszy sw. oraz jutro po Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszam kierowców by byli przy swoich pojazdach. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na zakup, przez organizację na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska, samochodów dla misjonarzy.

5. We wtorek wspominamy św. Joachima i Annę ? rodziców Maryi. Naszym drogim Babciom i Dziadkom dziękujemy serdecznie za ich miłość i obecność, życząc błogosławieństwa i zdrowia.

6. W tym tygodniu wyrusza na szlak XXIV Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę pod hasłem ?Ochrzczeni by żyć?. Jest jeszcze możliwość zgłoszenia swojego udziału. Dzisiaj przez przedstawicieli pielgrzymów zbierane są ofiary do puszek na pielgrzymkę. Zachęcam też do duchowego towarzyszenia pielgrzymom.

7. W każdą środę w naszej świątyni odprawiana jest  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W najbliższą sobotę kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej; wystąpią Ludmiła Gołub z Rosji, Valeria Anfinogenova z Rosji oraz Jolanta Sosnowska.

9. Serdecznie witamy na terenie naszej Parafii gości, którzy przyjechali na wypoczynek. Informuję, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

10. Zachęcam do nabywania oraz lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? wszystko o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, a także wizycie apostolskiej papieża Franciszka w Polsce.

11. Trwają prace przy malowidłach Wjazd Jezusa do Jerozolimy i Chrzest Jezusa w Jordanie, serdecznie dziękuję ofiarodawcom, którzy składają ofiary na ten cel.

12. Składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła oraz kierowane do mnie dobre słowo.

Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku, dobrej pogody na czas wakacji i urlopów oraz wielu łask Bożych.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »