Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XX Niedziela Zwykła
czwartek, 01 września 2016 13:58

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia 2016 r.

Przyszedłem rzucić ogień na ziemię!

1. Witając nowo przybyłych gości informuję, że Msze św. w Stegnie odprawiane są w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. W dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty dla gości, którzy przewidują w niedzielę podróż jest Msza św. z niedzieli o godz. 19.00. Życzę Wam udanego wypoczynku.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu obowiązuje udział we Mszy św. Po każdej Mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców.

3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jacka Odrowąża i dzień imienin ks. biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego. Najdostojniejszego solenizanta otoczmy naszą pamięcią i modlitwą.

4. Pamiętajmy w każdą środę tygodnia o naszym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo.

5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów obecnie przeprowadzanej renowacji obrazów Wjazd Jezusa do Jerozolimyoraz Chrzest Jezusa w Jordanie. Osoby, które zechciały wesprzeć to przedsięwzięcie mają swój udział w dziele renowacji naszej świątyni, składam wyrazy wdzięczności. Wszystkich dobrodziejów naszej Parafii polecam dobremu Bogu w swoich modlitwach. Pamiętajmy nadal o budowlanych potrzebach naszej parafii.

6. Diecezja elbląska organizuje w październiku br. wyjazd na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

7. Gotowych pójść do seminarium jest ?3 tys. chłopaków. 2 tys. rodzin zadeklarowało, że pojedzie na misję. ?4 tys. dziewcząt chce pomóc tym rodzinom albo wstąpić do zakonu. ? To bilans spotkania powołaniowego Drogi Neokatechumenalnej, ?które odbyło się po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. O tym wszystkim ? dziś w ?Gościu Niedzielnym?. Zachęcam do lektury.

8. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 odbędzie się ostatni koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Wystąpią: Pani Joanna Woszczyk-Garbacz oraz Pan Jakub Garbacz.

9. Przypominam, że w kościele zawsze obowiązuje godny strój, również w okresie letnim. Dlatego proszę o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i panów. Pamiętajmy o wyłączaniu telefonu komórkowego przed wejściem do kościoła.

10. Zapraszam liturgiczną służbę ołtarza do gorliwszej służby.

Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku, dobrej pogody na czas wakacji i urlopów oraz wielu łask Bożych.

«  kwietnia 2024  »