Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła
czwartek, 01 września 2016 14:06

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2015 r.

Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony!

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym
    i katechetycznym.

2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

3. W środę obchodzimy rocznicę tzw. porozumień sierpniowych oraz Ogólnopolski Dzień Solidarności.

4. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego ? trzeba go rozpocząć z Bogiem. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, dyrekcję szkoły, poczty sztandarowe na Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8.00 we wtorek 1 września, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas nowego roku katechetycznego i szkolnego. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I odbędzie się w niedzielę 4 września na Mszy św. o godz. 10.30

5. Również w czwartek przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Tego dnia będziemy modlić się będziemy za ofiary konfliktów zbrojnych i pokój na świecie oraz w intencji powołań kapłańskich [pierwszy czwartek miesiąca].

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. wieczornej. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek według znanego porządku. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

7. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszam na I spotkanie powakacyjne wszystkich ministrantów, lektorów i tych chłopców, którzy chcieliby ministrantami zostać.

8. Od 1 września następuje zmiana porządku Mszy św. W niedziele Msze św. będą odprawiane o godz. 8.30, 10.30 i 16.00, a od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. artykuły dotyczące katolickiej nauki o piekle; o tym jak wytrwać na modlitwie i się nie zniechęcić; oraz o tym jak ważna jest spowiedź. Do nabycia także Mały Gość Niedzielny.

10. Dziękuję wszystkim, którzy służyli wydatną pomocą na rzecz parafii w minionym tygodniu.

11. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi

Na skuteczne zachowywanie prawa Bożego i wprowadzania Słowa Bożego w czyn  przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »