Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Zwykła
poniedziałek, 23 stycznia 2017 17:16

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22 STYCZNIA 2017 ROKU

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W środę [25 stycznia] Nieszpory Ekumeniczny w kościele św. Pawła w Elblągu, godz. 18.00. Kazanie wygłosi ks. komandor Marcin Pilch z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W czwartek [26 stycznia] obchodzimy Dzień Islamu w Kościele w Polsce. Z tej okazji Msza św. i kazanie ks. biskupa elbląskiego w kościele św. Rafała Kalinowskiego, godz. 18.00.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek ? 24. 01 ? wspomnienie św. Franciszka Salezego ? biskupa ? patrona pracowników mediów. Naszą życzliwością ogarniamy dziennikarzy i media w diecezji elbląskiej, składając serdeczne życzenia.; w środę ? 25.01 ? święto nawrócenia św. Pawła; w czwartek ? 26.01 ? wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w piątek ? 27.01 ? wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w sobotę ? 28.01 ? wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

3. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru ?Gościa niedzielnego? dołączona jest płyta CD z wybitnymi dziełami muzyki klasycznej. Wykonuje je jeden z największych tenorów naszych czasów ? Andrea Bocelli.

4. W tym tygodniu wznawiamy odprawianie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwo zapraszam w każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Zakończył się w naszej parafii okres kolędowy. Dziękuje wszystkim, którzy przyjęli w swoich domach i mieszkaniach błogosławieństwo kolędowe i wyrazili w ten sposób swoją przynależność do Kościoła, dając  świadectwo swojej wierze. Dziękujemy też za ofiary złożone z tej okazji. Przeznaczone zostaną na konieczne inwestycje i modernizacje. Niektóre rodziny z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, w związku z tym te rodziny proszę o indywidualne umawianie się na tzw. kolędę uzupełniającą do środy włącznie.

6. Wszystkim Babciom i Dziadkom składam najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, pogody ducha i pociechy z wnucząt i niech Pan Bóg Wam błogosławi i obdarza hojnie swoimi łaskami na każdy dzień i modlimy się za Was szczególnie dzisiaj.

Wszystkim parafianom i gościom życzę, radosnej odpowiedzi na Boże wezwanie, by ?iść i głosić?.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »