Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła
wtorek, 31 stycznia 2017 14:49

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29 STYCZNIA 2017 ROKU

Błogosławieństwa są pieśnią, którą śpiewa Bóg, chwaląc swoje stworzenie.
    (ks. Józef Tischner)

1. W czwartek przypada Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Na msze św., które odprawione będą o godz. 8.30, i 17.00, przychodzimy ze świecami, które są znakiem obecności wśród nas Jezusa Chrystusa, który jest Światłością świata. Gromnice poświęcone będą na Mszach świętych. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.

2. W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 17.00  poświęcone zostaną świece dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dziećmi pierwszokomunijnymi.

3. W piątek wspominać będziemy św. Błażeja, patrona wszystkich chorych na gardło i drogi oddechowe. Nabożeństwo ku czci św. Błażeja, w czasie którego dotyka się szyi chorych poświęconymi świecami tzw. Błażejkami, odbędzie się po Mszy św. wieczornej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Odwiedzimy chorych według znanego już porządku. Spowiedź św. w kościele w pierwszy piątek godz. 16.20.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie formacyjne  członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej oraz zainteresowanych parafian.

7. W tym tygodniu zapraszam na spotkania: we wtorek na godz. 18.00 młodzież kl III Gimnazjalnej, w środę na godz. 18.00 młodzież klasy II gimnazjalnej.

8. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne Liturgicznej Służby Ołtarza.

9. Składam serdeczne podziękowania za wszystkie dary stołu złożone w minionym tygodniu oraz za wszelka materialną pomoc.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11. Zakończył się czas odwiedzin kolędowych. Dziękuję wszystkim, którzy w czasie kolędy otworzyli przede mną drzwi swoich domów, z wiarą przyjmując błogosławieństwo Boże. Za życzliwość i zainteresowanie sprawami naszej wspólnoty składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za ofiary składane przy tej okazji. Dziękuję również za składane osobno ofiary ministrantom, 10% zebranych przez ministrantów ofiar przeznaczone jest na fundusz ministrancki, który w tym roku wyniósł. 570 zł. Z funduszu tego został pokryty koszt wyjazdu do kina w Elblągu, który odbył się w czwartek.

«  kwietnia 2024  »