Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła
niedziela, 12 lutego 2017 18:46

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

12 LUTY 2017 r.

1. Dziękuję wszystkim osobom samotnym, chorym, cierpiącym, opiekującym się chorymi, tym, którzy pomogli innym w dotarciu do kościoła ?  za udział w naszym parafialnym Dniu Chorego.
  2. Wczoraj z racji Światowego Dnia Chorego harcerze z 1 Stegieńskiej Drużyny Harcerskiej oraz przedstawiciele Akcji Katolickiej odwiedzili w moim imieniu chorych z naszej wspólnoty parafialnej, przekazali życzenia oraz słodkie upominki. Dziękuje bardzo harcerzom za zaangażowanie oraz za poświęcony czas.
  3. We wtorek [14 lutego] święto św. Cyryla i Metodego ? apostołów Słowian i patronów Europy, a także wspomnienie św. Walentego ? patrona zakochanych.
  4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam rodziców młodzieży klasy III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. spotkanie.
  6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza.
  7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.
  8. Zachęcam do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawy artykuł o trwającym procesie beatyfikacyjnym i historii siostry Łucji dos Santos, która z Hiacyntą i Franciszkiem przeżyła objawienia w Fatimie.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu służyli pomocą w pracach na rzecz naszej Parafii.
  10. Drogim Parafianom, Gościom życzę wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu. Pozdrawiam ludzi chorych i starszych, którzy nie mogą przybyć do kościoła i łączę się z nimi w modlitwie.

Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

Poprawiony: niedziela, 12 lutego 2017 18:48

Kalendarz 2023