Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VIII Niedziela Zwykła
sobota, 04 marca 2017 09:21

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 luty 2017 r.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa ? dzień, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty i przygotowania do Świąt Paschalnych, jest to czas refleksji nad miłością Boga i naszą odpowiedzią na nią. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30 oraz 17.00. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd pokutnego posypania głów popiołem. Każdy wierny powinien przyjąć ten znak, aby w ten sposób wyrazić chęć pokutowania za grzechy. Przypominam, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego ? ilościowego i jakościowego, czyli powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale spożywamy tylko jeden posiłek do syta.
  3. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga  Krzyżowa   będzie  odprawiana  w  piątki  o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz.    17.00  dla    młodzieży    i    dorosłych.  Niech  licznie  przybędą  dzieci,  młodzież  i  dorośli.    Szczególnie zachęcam do udziału w drodze krzyżowej kandydatów przygotowujących się do bierzmowania, aby Wielki Post stał się czasem, w którym jak najpiękniej przygotują się na przyjęcie tego sakramentu, gdyż tak naprawdę tego czasu pozostało już niewiele. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30.
  4. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej. Potraktujmy bardzo poważnie to wymaganie prawa kościelnego.
  5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  6. W Środę Popielcową oraz w niedziele po Mszy św. dzieci otrzymają skarbonki, do których będą zbierać jałmużnę wielkopostną jako swój dar dla najuboższych. Te skarbonki przynieśmy w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek wg znanego porządku. Spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.15.
  8. Za tydzień w naszym kościele będziemy gości misjonarkę świecką p. Annę Krogulską, która wygłosi nam katechezę na temat Największej relikwii Chrześcijaństwa. Od godz. 15 będziemy adorować relikwie.
  9. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Ponieważ św. Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i cały naród litewski.
  10. Spotkanie liturgicznej służby ołtarza odbędzie się w sobotę godz.10.00. Wszystkich ministrantów zachęcam do większej mobilizacji i gorliwszej służby ministranckiej w ciągu tygodnia.
  11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o ruchu oazowym [Ruch Światło-Życie] przez który przeszły ponad 2 miliony młodych ludzi w Polsce. Zachęcam do lektury.
  12. Składam podziękowania tym osobom, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą na rzecz naszej Parafii: p. Andrzejowi Seremak, Leszkowi Osowskiemu, Pawłowi Król, Piotrowi Bednarczyk, Mirosławowi Szewczuk, Grzegorzowi Rucińskiemu, Krzysztofowi Lipa, Wiesławowi Marko.
  13. Dzisiaj po każdej Mszy św.  można zakupić pączki w ramach akcji ,,pączek na Misje?. Ofiary złożone na zakup pączków będą przeznaczone na budowę studni w Czadzie oraz pokrycie kosztów transportu zabawek dla dzieci w Papui Nowej Gwinei. Koszt jednego pączka to ofiara dowolna.

Na cały nadchodzący tydzień i czas Wielkiego Postu   życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Boskiej, a także wytrwałości w wypełnianiu wielkopostnych postanowień

Poprawiony: sobota, 04 marca 2017 09:21

Kalendarz 2023