Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 MAJA 2017 R.

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! [J 14,1]

1. Dziś V niedziela wielkanocna.

2. Dzisiaj piękna Uroczystość I KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej Parafii. Dwadzieścioro dziewięcioro dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny o głębokie duchowe przeżycie pierwszego spotkania z Jezusem Chrystusem w Eucharystii.

3. Przez cały tydzień Dzieci Pierwszokomunijne będą przeżywać swój czas dziękczynienia w ramach tradycyjnego tzw. Białego Tygodnia.

4. NABOŻEŃSTWA MAJOWE, codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Maryi, również przy kapliczce w Rybinie.

5.W poniedziałek w Uroczystość Św. Stanisława Biskupa, jedenaścioro młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej przyjęło sakrament bierzmowania. Gratuluję tej grupie i życzę mężnego wyznawania wiary.

7. Wczoraj odprawiliśmy I ? Nabożeństwo Fatimskie w 100 rocznicę objawień. Serdecznie dziękuję tym osobom które wzięły udział w tym pięknym nabożeństwie Fatimskim.

8. Dziękujemy Rodzinom dzieci komunijnych za sprzątanie Kościoła i ofiarę.

9.Serdecznie dziękujemy Rodzicom klas komunijnych za piękny dar dla naszego Kościoła. Jest nim tzw. Potrójny Gong, którym posługuje LSO oraz dwa nowe ornaty.

10.Rocznica I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30. Spotkanie z dziećmi kl. IV-tych będzie we wtorek oraz w środę o godz. 16.00, natomiast rodziców tych dzieci proszę o udział w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła w piątek od godz. 9.00, jeżeli ktoś nie może przyjść rano, to jest możliwość, aby wziąć udział w sprzątaniu po południu od godz. 15.00.

11.We wtorek w liturgii Święto Św. Andrzeja Boboli ? patrona Polski.

12.Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Torunia proszę o dokonywanie wpłat oraz podanie adresu i numeru PESEL. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

13. Organizuję wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. Wyjazd planowany jest w dniach od 25 do 1 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 1450 zł.

14. Organizuję również pielgrzymkę na Podlasie, Wilno, Troki, Wigry, Augustów i Litwę. Wyjazd planowany jest w dniach 20-22 października 2017 r. Przewidywany koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

15.Ministrantem miesiąca kwietnia został Mateusz Dziewirz. Serdecznie gratulujemy gorliwości

16. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w kolejnej zbiórce sprzętu elektrycznego i elektronicznego do dnia 29 maja do godziny 13.00.

17. Rozpoczęliśmy prace remontowe przy prospekcie organowym obecnie zostały zdemontowane ornamenty z prospektu, które znajdują się w pracowni p. Michała Masorza.

?Przez Maryję idzie się do Jezusa i właśnie ta droga jest najpiękniejsza, najmilsza i najpewniejsza. Powierzywszy się Sercu Matki, takiej Matki, dochodzi się do Serca Syna.?

(Św. Maksymilian Maria Kolbe)

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »