Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

VI Niedziela Wielkanocna

21 maja 2017

Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam ? Ducha Prawdy!

1. Od dziś do środy trwają w Kościele kwartalne dni modlitwy o urodzaje.

2. Jutro [22.05] wspominamy w liturgii św. Ritę z Cascci, a w środę [24.V] NMP Wspomożycielkę Wiernych.

3. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za ich miłość, troskę i cierpliwość. Życzymy ? błogosławieństwa i pokoju serca!

4. W piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu o godz. 16.00 - siedmiu alumnów naszego Seminarium przyjmie święcenia diakonatu, a w sobotę o godz. 10.00 trzech diakonów otrzyma święcenia kapłańskie. Zachęcamy do modlitwy, obecności i udziału w tych uroczystościach.

5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. Od najbliższego piątku do modlitwy tej, dołączamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy.

6. W niedzielę za tydzień obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Zachęcamy do lektury ?Gościa Niedzielnego?. W dzisiejszym numerze możemy przeczytać m.in. o heroicznej postawie sekretarza prymasa Wyszyńskiego abp. Antonim Baraniaku; o modlitwie z papieżem Franciszkiem w Fatimie.

8. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych, tj. Paniom Magdalenie Rostowskiej, Alicji Wasilewicz, Marcie Swajda i Agnieszce Osowskiej za sprzątanie kościoła i terenu wokół niego.

9. Dziękuję równie rodzicom dzieci rocznicowych za złożenie daru ołtarz, z ofiary tej zostaną zakupione dwa ornaty.

10. Zapraszam na koncert zespołu muzycznego pod kierownictwem Pana Andrzeja Michalczuka oraz zespołu SenzaNome z okazji Dnia Matki, który odbędzie się 27 maja 2017 roku o godzinie 18.30 w naszym Kościele. Organizatorami koncertu są Wójt Gminy Stegna, Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie, Gminna Biblioteka Publiczna w Stegnie oraz ja.

11. 19 maja br na ekrany kin wchodzi długo oczekiwany film ?Teraz i w godzinę śmierci?. To wielka epicka opowieść o sile modlitwy różańcowej, która porusza serca i daje nadzieję, która jest w stanie odmieniać bieg historii. Serdecznie zachęcam do obejrzenia filmu.

12. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w kolejnej zbiórce sprzętu elektrycznego i elektronicznego do dnia 29 maja do godziny 13.00.

13. Organizuję wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. Wyjazd planowany jest w dniach od 25 do 1 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 1450 zł.

14. Organizuję również pielgrzymkę na Podlasie, Wilno, Troki, Wigry, Augustów i Litwę. Wyjazd planowany jest w dniach 20-22 października 2017 r. Przewidywany koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

15. W czwartek zapraszam po Mszy św. do salki katechetycznej na projekcje filmu pt. ?Odważni?.

16. W sobotę o godz 10-tej odbędzie się spotkanie LSO.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »