Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Wniebowstąpienie Pańskie
wtorek, 30 maja 2017 17:27

Wniebowstąpienie Pańskie

28 maja 2017 r.

Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata!

1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa.

2. W następną niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. Od jutra modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

4. Zachęcam do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież. Od czwartku natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane będą  codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź św. o godz. 17.15. W czwartek pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa.

6. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek według znanego porządku.

7. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie formacyjne  członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej oraz zainteresowanych parafian.

8. Organizuję wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. Wyjazd planowany jest w dniach od 25 do 1 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 1450 zł.

9. Organizuję również pielgrzymkę na Podlasie, Wilno, Troki, Wigry, Augustów i Litwę. Wyjazd planowany jest w dniach 20-22 października 2017 r. Przewidywany koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

10. W sobotę udajemy się na pielgrzymkę do Torunia, wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 6.30.

11. Przygotowujemy się do Bożego Ciała warto już pomyśleć o ołtarzach i nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

12. Przygotowujemy się do przeżycia odpustu parafialnego, wszelka pomoc, również materialna, jest mile widziana.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Z okazji 25 lecia powstania Diecezji Elbląskiej został wydany album poświęcony kościołom diecezji elbląskiej. Serdecznie zachęcam do nabycia albumu, który kosztuje 100 zł.

14. Dziękuję za pomoc duchową i materialną dla naszej wspólnoty.

15. Do dnia jutrzejszego do godz 13.00 zapraszam do udziału w zbiórce sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Wniebowstąpienie Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń. Niebo to nasze przeznaczenie. Niech dzisiejsza uroczystość będzie radością i dziękczynieniem za obecność Bożą zawsze i wszędzie.

Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 17:27

Kalendarz 2023