Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła
wtorek, 27 czerwca 2017 18:27

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 CZERWCA 2017 R.

Człowiek bez wiary jest jak podróżnik bez celu, jak ktoś, kto walczy bez nadziei na zwycięstwo. (św. Augustyn)

1. Dziś 12 niedziela zwykła. Miłość Jezusa Chrystusa, który  wzywa
    i powołuje chrześcijan do pójścia za Nim oraz do głoszenia Królestwa Bożego  sprawia, że jesteśmy wspólnotą Kościoła i chcemy wspólnie świętować dzień Pański.
  2. W czwartek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.30 i 18.00. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są nazywani filarami Kościoła. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za papieża Franciszka. Ofiary zbierane tego dnia na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. Do piątku trwają nabożeństwa czerwcowe, odprawiane po Mszy św. wieczornej. Zachęcam do udziału.
  4. W sobotę zapraszam na nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. Przeżywamy czas 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża skierowała wówczas wezwanie, by na świecie rozpowszechnić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Chcemy się aktywnie odpowiedzieć na to wezwanie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie wszystkich należących do Róż różańcowych i Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  5. W miniony piątek przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową. Dziękuję wszystkim tym, którzy się przyczynili do przygotowania uroczystości odpustowej, liturgicznej służbie ołtarza, panom szafarzom, panu organiście Patrykowi i pani, która śpiewała oraz wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy św. odpustowej. Bardzo gorąco dziękujemy za wspólnotowe włączenie się w przygotowanie i przeprowadzenie parafialnego festynu, jak również w prace porządkowe po festynie. Dzięki szlachetnej bezinteresowności osób zaangażowanych w organizację festynu i jego przeprowadzenie oraz wielkiej ofiarności Parafian, Gości, wielu firm i instytucji, które w wieloraki sposób wsparły nasze przedsięwzięcie, dochód z festynu wyniósł 1830zł.  Kwota ta zostanie przeznaczona na pokrycie dmuchanych zjeżdżalni, zespołu oraz drobnych innych rzeczy zakupionych na festyn.  Wyrażając wdzięczność za wielkie serce, zapraszamy na Mszę św., która zostanie odprawiona w intencji wszystkich organizatorów, darczyńców i ofiarodawców parafialnego festynu w najbliższy czwartek o godz. 18.00.
  6. W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele i święta o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.
  7. Rozpoczął się czas wakacji. Pamiętajmy, byśmy byli uczniami Chrystusa w każdej sytuacji i niech nigdy nie braknie nam odwagi przyznania się do Chrystusa. Pamiętajmy też zawsze o odpowiednim stroju idąc do kościoła, odpowiednim do tego miejsca. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzę udanego, radosnego wypoczynku. Serdecznie witam w naszej Parafii wszystkich nowo przybyłych Gości i Kuracjuszy, pozdrawiamy Was i powierzam Panu Jezusowi w modlitwie. Życzę Wam udanego wypoczynku w Stegnie i zapraszam do naszego pięknego i zabytkowego kościoła.
  8. Wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę oraz kościół dobrym słowem, życzliwością i ofiarą oraz własną pracą składam Bóg zapłać!

Wszystkim Solenizantom, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

Poprawiony: piątek, 30 czerwca 2017 20:14

Kalendarz 2023