Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła

XXXI Niedziela Zwykła

5 listopada 2017 r.

Strzeż duszy mojej w Twym pokoju Panie

1. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę, możemy uzyskać odpust za jedną osobę zmarłą. Wypominki w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Nadal też można wypełniać karty wspominkowe i składać w zakrystii.

2. W czwartek obchodzimy święto poświęcenia bazyliki laterańskiej ? katedry biskupa Rzymu i matki wszystkich kościołów świata.

3. W sobotę przypada Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości Zachęcam do świątecznego przeżycia tego czasu, do wywieszenia flag narodowych. Zapraszam, na Mszę św. o godz. 10.30, by modlić się za Ojczyznę.

4. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Dawida Krawiec z WSD w Elblągu, który rozprowadza kalendarze seminaryjne, będące materiałem informacyjnym i powołaniowym służącym integracji wiernych naszej Diecezji a także stanowią cenną formę pomocy finansowej dla Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. W każdy czwartek odprawiana jest Msza św. za żyjących i zmarłych Dobrodziejów i Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego.

5. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

6. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły o: wydanym 25 lat temu katechizmie Kościoła, kierownictwie duchowym, a także o programach kulinarnych w Internecie. Zachęcam do lektury.

7. Z całego serca dziękuję tym wszystkim osobom, które czynnie włączają się w życie Parafii, wspierają ją swoją modlitwą, pracą i ofiarami. Szczególne podziękowanie składam: panom szafarzom, ceremoniarzom Łukaszowi Chojna, Dominikowi Lipa za przygotowanie ceremonii w Uroczystość Wszystkich Świętych, dzieciom i młodzieży za udział w Litanii Miast, a także za pomoc przy pracach porządkowych na cmentarzu.

8. Zapraszam w najbliższy czwartek na godz. 9.00 na kolejną akcję prac porządkowych na cmentarzu.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Osoby zainteresowane prenumeratą czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

10. W tym tygodniu patronują nam: 10 XI ? św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża; 11 XI ? św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.

Wszystkim parafianom i Gościom życzę wielu łask Bożych, błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »