Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła
niedziela, 28 stycznia 2018 22:08

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28 STYCZNIA 2018 ROKU

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
  2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo
  3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie formacyjne  członków Akcji Katolickiej, na które serdecznie zapraszam.
  6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30
  7. Odwiedzimy chorych według znanego już porządku.
  8. W  piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30, i 17.00.  Na obu Mszach Świętych poświęcenie GROMNIC. Jest to także ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Z tej okazji wszystkim OSOBOM ZAKONNYM składamy gorące życzenia wszelkich łask Bożych oraz obejmujemy ich naszą modlitwą. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone są na klasztory klauzurowe w Diecezji.
  9. Poświęcenie świec oraz książeczek dzieci pierwszokomunijnych będzie w piątek 2 lutego na Mszy św. o godz. 17.00.
  10. W sobotę wspominać będziemy św. Błażeja, patrona wszystkich chorych na gardło i drogi oddechowe. Nabożeństwo ku czci św. Błażeja, w czasie którego dotyka się szyi chorych poświęconymi świecami tzw. Błażejkami, odbędzie się po Mszy św. o godz. 17.00.
  11. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi.
  12. Składam serdeczne podziękowania za wszystkie dary stołu złożone w minionym tygodniu oraz za wszelką pomoc Panom Pawłowi Król, Mirosławowi Szewczuk, Wiesławowi Marko.
  13. W sobotę o  godz. 9.00 zapraszam mężczyzn do rozebrania dekoracji świątecznej
  14. W zakrystii można odebrać miesięcznik ?Różaniec?.
  15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Ministranci po Mszach św. rozprowadzają ?Gościa Niedzielnego?.
  16. Taca budowlana z zeszłej niedzieli wyniosła 1620zł.
  17. Zakończył się czas odwiedzin kolędowych. Dziękuję wszystkim, którzy w czasie kolędy otworzyli przede mną drzwi swoich domów, z wiarą przyjmując błogosławieństwo Boże. Za życzliwość i zainteresowanie sprawami naszej wspólnoty składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za ofiary składane przy tej okazji. Dziękuję również za składane osobno ofiary ministrantom, 10% zebranych przez ministrantów ofiar przeznaczone jest na fundusz ministrancki.
  18. Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie oraz Wójt Gminy Stegna serdecznie zapraszają do udziału w XII Konkursie Specjałów Karnawałowych. Regulaminy wszystkich konkursów dostępne są na stronie Gminnego Ośrodka Kultury.
  19. Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie oraz Wójt Gminy Stegna serdecznie zapraszają z okazji Dnia Kobiet  07.03.2018r.o godz.18:00  na koncert akustyczny zespołu PECTUS. Bilety darmowe dla Pań z Gminy Stegna a dla Panów za 15zł, dostępne będą w biurze GOK od 01.02.2018r. w godzinach od 09:00-16:00. Ilość biletów ograniczona.

Napełnieni Duchem Świętym idźmy przez codzienne życie i głośmy Jezusa i Jego Ewangelię.
Niech Dobry Bóg Wam i waszym Rodzinom obficie błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją przemożną opieką.

Kalendarz 2023

«  kwietnia 2023  »