Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła
wtorek, 13 lutego 2018 20:09

VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2018 r.

Jezu, jeśli chcesz możesz mnie oczyścić!

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Wszystkich cierpiących i dźwigających krzyż choroby ogarniamy naszym szacunkiem i modlitwą.

2. Dziś również w Kościele w Polsce rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem pobłogosławienia popiołu o godz. 7.30, i 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych i jemy dwa razy lekko i raz do syta. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

Czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Do jednej z nich od lat należą tzw. skarbonki wielkopostne do których będą zbierać jałmużnę wielkopostną jako swój dar dla najuboższych. Te skarbonki przynieśmy w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu.

4. Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu: w piątki ? Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.00; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.30. Zachęcamy do udziału.  Przypominam również że za udział w nabożeństwach wielkopostnych w drodze krzyżowej czy Gorzkich żalach można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.  Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na spotkanie, połączone z poświęceniem książeczek we wtorek na godz. 17.00. Obecność wszystkich jest obowiązkowa.

6. Spotkanie z młodzieżą  klasy III gimnazjalnej do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 18.00; natomiast klasy II gimnazjalnej w czwartek o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

7. Spotkanie liturgicznej służby ołtarza odbędzie się w sobotę godz.10.00. Ministrantem miesiąca lutego został Mateusz Dziewirz. Gratuluje Mateuszowi, innych ministrantów zachęcam do zdrowej rywalizacji.

8. Składam podziękowania tym osobom, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą na rzecz naszej Parafii: Pawłowi Pietraniuk, Pawłowi Król, Łukaszowi Chojna oraz panom Jerzemu Swajda, Mirosławowi Krysa za naprawę wczorajszego wieczora kotła w naszym kościele.

9. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty.

10. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. ciekawe artykuły o radości chrześcijańskiej, o miastach i ich kulturze, a także o Himalajach i ekstremalnych warunkach jakie w nich panują. Zachęcamy do lektury.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »