Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna
wtorek, 28 maja 2019 18:33

VI Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam!

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim kochanym Mamom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w radosnym trudzie macierzyństwa.

2. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zasłania Ducha Świętego.

3. Jeszcze do piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe z Litanią loretańską codziennie o godz. 18.00. Od soboty codziennie odprawiamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa.

4. Dzisiaj 11 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. Dzieci klas trzecich przeżywające tzw. Biały Tydzień zapraszam z Rodzinami codziennie na  Mszę świętą wieczorną i Nabożeństwo Majowe.

5. Na zakończenie Białego Tygodnia Dzieci wraz z Rodzicami udadzą się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 z parkingu przed kościołem.

6. Za tydzień w niedzielę Dzieci klas czwartych będą obchodzić Rocznicę Swojej Pierwszej Komunii świętej na Mszy św. o godz. 10.30. Spotkanie z dziećmi kl. IV-tych będzie w środę oraz w czwartek o godz. 19.00, natomiast rodziców tych dzieci proszę o udział w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła (tzn. wykoszeniu trawy) w piątek od godz. 9.00, jeżeli ktoś nie może przyjść rano, to jest możliwość, aby wziąć udział w sprzątaniu po południu od godz. 15.00.

7. W dniu wczorajszym w parafii w Mikoszewie młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowanie bardzo dziękuje za wspólne jego przeżycie oraz ufundowanie do naszego kościoła podstawy pod Mszał św.

8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Za tydzień w niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o objawieniach maryjnych w Afryce oraz o naszych kochanych mamach i darze macierzyństwa. Zachęcamy do lektury!

11. Wspomnienia liturgiczne: środa ? wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy piątek ? święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a szczególnie wszystkim Mamom z okazji ich święta.

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2019 15:07

Kalendarz 2023