Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Najświętszej Trójcy
niedziela, 16 czerwca 2019 20:55

Niedziela Najświętszej Trójcy

16 czerwca 2019

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu!

1. Dziś ostatnia niedziela w roku szkolnym. Dziękujemy pedagogom za całoroczny trud pracy oraz dzieciom za wytrwałość i gratulujemy wyników w nauce.

2. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców , rodziców na Mszę św. Dziękczynną w środę na godz. 9.00.

3. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w następującym porządku: o godz. 8.30,  godz. 10.30, o godz. 17.15 będzie sprawowana Msza ślubna. Na godz. 10.30 zapraszam na Uroczystą Sumę połączoną z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy.

4. Tegoroczna procesja przejdzie taką samą trasą jak z zeszłym roku. Proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję:

- Pierwszy ołtarz: przy ul. Gdańskiej przy  Poczcie, przygotowują mieszkańcy Rybiny, Popowa i Stegienki.

- Drugi ołtarz: przy Sklepie PLUS .

- Trzeci ołtarz:  na ul. Sikorskiego u Państwa Lipa.

- Czwarty ołtarz: na ul. Powstańców Warszawy przy szkole.

5.Rodziców proszę o przygotowanie dzieci do procesji: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami i niesienia symboli eucharystycznych, dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy w uroczystych strojach komunijnych. Ochotniczą Straż Pożarną proszę o niesienie baldachimu, chorągwi oraz zabezpieczenie organizacyjne procesji wraz z Policją. Panie zapraszam do niesienia feletronów. Próba dla dziewczynek chcących sypać kwiaty odbędzie się we wtorek po Mszy Św.

6. Niech gestem szacunku dla Chrystusa obecnego w Eucharystii będzie udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 odbywać się będą procesje dookoła kościoła. Zachęcam do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu całą wspólnotę parafialną, zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

7. Zbiórka ministrantów we wtorek na godz. 19.00.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, która rzuca światło na bieżące sprawy i problemy Kościoła i świata.

9.Przygotowujemy się do przeżycia odpustu parafialnego, który przypada 28.06.2019 r. Wszelka pomoc, również materialna, jest mile widziana. Zachęcam do składania  rzeczy na loterię fantową oraz o udzielania wsparcia finansowego na ufundowanie nagród dla dzieci na konkurs. Zachęcam dzieci do udziału w konkursie na wykonanie Serca, które będzie wyrazem uwielbienia i hołdem złożonym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Podpisane prace przynosimy na Mszę św. odpustową. Serca będą złożone w darze ołtarza. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu odpustu.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a wyjeżdżającym na wakacje życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz udanego wypoczynku.

Wierzyć, że Bóg jest jeden w Trzech Osobach, to istota chrześcijańskiej wiary. Z pokorą wyznawajmy i oddajmy,  chwałę Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu!

«  kwietnia 2024  »