Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

XV Niedziela Zwykła

14 lipca 2019

1.Dziś przypada XV Niedziela zwykła. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii, życzymy Bożego błogosławieństwa i udanego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni i informujemy, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane są według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 - Msza św. z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

2. Wspomnienia liturgiczne:

poniedziałek ? wspomnienie św. Bonawentury

wtorek ? wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

sobota ? wspomnienie Bł. Czesława

3. Dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej parafii wczasorekolekcje pod hasłem ?Królestwo Boże jest w nas?. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr Kurkiewicz kapucyn, pochodzący z Poznania, a pracujący 25 lat na misjach szczególnie na Ukrainie. Rekolekcje potrwają do 19 lipca tz. od poniedziałku do  piątku nauki o godz.18.00  Zachęcam o wzięcia udziału w rekolekcjach i znalezienia mimo wakacji czasu dla Pana Boga, na pewno przyniesie to dobre owoce duchowe dla naszego życia.

4. W nawie bocznej naszego kościoła rozprowadzamy książki, które przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Myślę, że wiele osób znajdzie interesujące książki dla siebie. Tematyka książek dotyczy różnych zagadnień związanych z religijnością, zdrowiem, życiem duchowym, problemami z jakimi borykamy się na co dzień, znajdziemy ciekawe poradniki, książeczki dla dzieci i materiały dla młodzieży.

5. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej; wystąpi Pan Bogdan Narloch. Serdecznie zachęcam do uczestniczenia w koncertach.

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontu elewacji kościoła ściany południowej oraz renowacji obrazu przedstawiającego Sen Jakuba a także renowacji poddane będą dwie pary drzwi znajdujące się w zakrystii.  Tym, którzy pamiętają, że jest to nasz i przyszłych pokoleń Dom Modlitwy, składam serdeczne Bóg zapłać. Osoby, które  wspierają te przedsięwzięcia mają swój udział w dziele renowacji naszej świątyni. Wszystkim dobrodziejom naszej Parafii składam wyrazy wdzięczności i polecam ich dobremu Bogu w swoich modlitwach.

Poprawiony: piątek, 02 sierpnia 2019 17:58

«  kwietnia 2024  »