Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu
sobota, 28 marca 2020 20:32

IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020

Laetare Jerusalem ? Raduj się Jerozolimo!

1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego Msze św. mogą być sprawowane z udziałem wiernych do 50 osób. W związku z tym zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w transmisji on-line, która jest dostępna na stronie parafii. Msze Święte będą sprawowane w godzinach 8:30, 10;30, i 17:00 według zamówionych intencji.

2. W związku ze stanem epidemii w naszym kraju nadal obowiązują wytyczne i postanowienia Księdza Biskupa Elbląskiego, a przede wszystkim dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św.

3. Dla dobra własnego i bliźnich należy w najbliższe niedziele pozostać w domu, rezygnując z udziału we Mszy św. W aktualnej sytuacji jest to moralny obowiązek. Korzystajmy z transmisji telewizyjnych, radiowych oraz internetowych Mszy św. i nabożeństw.

4. Koronawirus rozchodzi się drogą kropelkową, dlatego wciąż zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę, na co zezwala prawo Kościoła w Polsce. Wyciągamy lewą otwartą dłoń. Kapłan lub szafarz kładzie na nią Komunię św. Wówczas prawą dłonią bierzemy Ciało Pańskie do ust, spożywamy na miejscu i dopiero odchodzimy [To ogłoszenie należy przekazać wiernym na każdej Mszy przed Komunią św. wraz z informacją, że najpierw podchodzą osoby przyjmujące komunię na rękę, a potem do ust].

5. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a jednocześnie Dzień Świętości Życia oraz 28. rocznica powstania diecezji elbląskiej.

6. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.00 ? z rozważaniami dla dorosłych (zapraszamy całe rodziny do modlitwy przez transmisję internetową).

Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz.10.30

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustające Pomocy w środę po Mszy św. godz. 17.00.

8. Od poniedziałku do soboty Msze Święte będą sprawowane o godz. 17.00.

9. Każdego dnia o godzinie 20:30 wspólnota księży będzie odmawiać różaniec w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym,  także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zapraszamy do łączenia się w duchowej  modlitwie.

10. Najnowsze e-wydanie "Gościa Niedzielnego" można pobrać za darmo ze strony internetowej diecezji. Wraz z dodatkami diecezjalnymi ? jest ono również dostępne w formacie PDF ? do ściągnięcia i wydrukowania w domu ? w sklepie internetowym "Gościa Niedzielnego" (cena 3 zł).

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy do modlitwy oraz duchowej jedności i wzajemnej pomocy w tym wyjątkowym czasie.

«  kwietnia 2024  »