Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna
poniedziałek, 04 maja 2020 17:03

IV Niedziela Wielkanocna

3 maja 2020

Ja jestem Dobrym Pasterzem!

1. Dziś 4 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele. Dzisiaj też wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r.

2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Apel Jasnogórski będziemy śpiewać przez cały miesiąc maj na zakończenie wieczornej Mszy św. W rodzinach módlmy się i  śpiewajmy Litanię Loretańską oraz pieśni maryjne.

3. Wspomnienia liturgiczne:

poniedziałek ? Wspomnienie św. Floriana

środa ? Święto Apostołów Filipa i Jakuba

piątek ? Uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Ks. Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.

5. W ?Gościu Niedzielnym? znajdziemy dziś ciekawe artykuły: o kulcie Matki Bożej a szczególnie o amerykańskiej Częstochowie, o wolontariuszach w habitach, czyli o tym jak siostry zakonne i klerycy pomagają w czasie epidemii, a także o ziołach, które można uprawiać w domu lub przydomowym ogródku. Zachęcamy do lektury.

6. Ksiądz Proboszcz składa z głębi serca płynące podziękowania za okazaną mu życzliwość, złożone życzenia, a przede wszystkim za modlitwę w jego intencji z okazji urodzin. Modlitwa jest najpiękniejszym darem, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi z okazji imienin, urodzin, jubileuszy i innych uroczystości. Pamiętajmy, iż zamawiając Mszę świętą za bliskie nam osoby, ofiarujemy im najlepszy prezent - duchowy dar, którym jest postawienie tej osoby w strumieniu łaski. Dziękuje także z wszystkie dary stołu przyniesione na tę okoliczność. Bóg zapłać.

Maryjo Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam!

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »