Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna
poniedziałek, 11 maja 2020 16:08

V Niedziela Wielkanocna

10 maja 2020

Niech się nie trwoży serce wasze!

1. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej oraz czytanką maryjną odprawiane są po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Apel Jasnogórski będziemy śpiewać przez cały miesiąc maj na zakończenie wieczornej Mszy św. W rodzinach módlmy się i  śpiewajmy Litanię Loretańską oraz pieśni maryjne.

2. W środę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej oraz wspominamy 39 rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II na placu św. Piotra w Rzymie. W czwartek przypada święto św. Macieja apostoła, a w sobotę ? św. Andrzeja Boboli ? patrona Polski.

3. W środę rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Z powodu stanu epidemii nie możemy wyjść z Kościoła w procesji różańcowej. Od maja do października każdego trzynastego dnia miesiąca spotykać się będziemy aby poprzez Mszę św. i modlitwę różańcową prosić Boga o potrzebne łaski. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.

4. Z inicjatywy Ojca Świętego najbliższy czwartek 14 maja jest dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w Kościele powszechnym w łączności z przedstawicielami innych religii, w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

5. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o Maryi naszej Obrończyni i Ucieczce, o organizowaniu i przeżywaniu uroczystości pierwszej Komunii św. w dobie epidemii, o polskim teście na koronawirusa. Zachęcamy do lektury.

6. Dziękuję wszystkim za składane ofiary. Bóg zapłać za każdy Dar Serca i za troskę o naszą Wspólnotę i za duchową łączność.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych polecając w naszej kapłańskiej modlitwie.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »