Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Zesłanie Ducha Świętego
poniedziałek, 01 czerwca 2020 16:05

Zesłanie Ducha Świętego

31 maja 2020

Przybądź Duchu Święty, przyjdź światłości sumień!

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. członków Akcji Katolickiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.15. W tym dniu spowiednikiem będzie także ks. Andrzej Kosmala.

4. Przypominamy, że okres Komunii św. wielkanocnej obowiązuje od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy św. która będzie za tydzień. Zachęcamy do skorzystania z tego daru wysłużonego nam męką, śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.

5. Odwiedziny chorych odbędą się w najbliższy I piątek według znanego porządku od godz. 8.00.

6. Codziennie przez miesiąc czerwiec na zakończenie Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odmawiajmy też wspólnie litanię do Serca Pana Jezusa w naszych domach.

7. Wspomnienia liturgiczne:

poniedziałek ? Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

czwartek ? święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana

8. W najbliższy wtorek z okazji 5 rocznicy święceń kapłańskich. Mszę Św. o godz. 18.00 będą sprawować księża, który byli święceni wraz z ks. Wikariuszem.

9. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

10. Od wczoraj zniesiony jest limit ilości osób przebywających w kościołach. Zapraszamy do udziału bezpośredniego we Mszach świętych w niedziele i dni powszednie.

11. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o dzieciach ogłoszonych przez Kościół świętymi i błogosławionymi, wywiad z wybitnym kardiologiem prof. Zembalą o pandemii, odmrażaniu gospodarki i wrażliwości rodzinnej, oraz przepis na deser truskawkowy. Zachęcamy do lektury.

Bóg zapłać za każdy Dar Serca i za troskę o naszą Wspólnotę i za duchową łączność.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »