Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Najświętszej Trójcy
poniedziałek, 08 czerwca 2020 15:49

Niedziela Najświętszej Trójcy

7 czerwca 2019

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu!

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Zgodnie ze wskazaniami Ks. Biskupa Elbląskiego tego dnia po Mszach św. o 8.30 i 17.00 będzie adoracja natomiast po Mszy św. godz 10.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła. Mimo tego, że nie będzie procesji ulicami parafii zapraszamy wszystkich do przystrojenia swoich domów symbolami religijnymi. Rodziców prosimy o przygotowanie dzieci do procesji: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia symboli eucharystycznych, panie zapraszam do niesienia feletronów.

3. Od piątku do czwartku następnego tygodnia Oktawa Bożego Ciała wraz z procesją po wieczornej Mszy.

4. Codziennie przez miesiąc czerwiec na zakończenie Mszy św. wieczornej jest nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast w Boże Ciało uczynimy to w ramach procesji po Mszy św. o godz. 10.30

5. W sobotę 13 czerwca, serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione wraz z procesją wokół kościoła, prosimy o przyniesienie świec. Panie z koła żywego różańca, które będą niosły figurkę w czasie procesji, prosimy, aby ją przyozdobiły.

6. Wspomnienia liturgiczne:

poniedziałek ? św. Jadwigę Królową

piątek ? bł. księdza Władysława Demskiego ? męczennika i patrona kapłanów diecezji elbląskiej,

sobota ? św. Antoniego z Padwy, doktora kościoła.

7. Zachęcamy do lektury ?Gościa Niedzielnego?. Dziś ciekawe artykuły: o uroczystości Bożego Ciała, o rycerzach codziennej pomocy ? czyli o kawalerach maltańskich.

8. Ministrantem miesiąca maja został: Mateusz Dziewirz. Gratulujemy Mateuszowi oraz liturgicznej służbie ołtarza naszej wspólnoty parafialnej i zachęcamy chłopców do gorliwszej posługi.

9. W miniony piątek odbył się pogrzeb śp. Stanisława Drożdż ojca ks. Proboszcza. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje delegacji z naszej parafii za udział w pogrzebie. Składa również podziękowania paniom z Róż Różańcowych oraz tym parafianom, którzy złożyli ofiary na intencje Mszy świętych i wieniec.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »