Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 23 października 2021 10:11

XXX Niedziela zwykła, 24 października 2021 r.

?Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!?.
(Mk 10, 47)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Będziemy mogli wesprzeć misje poprzez ofiary złożone do puszek po mszach świętych. Pamiętajmy też w modlitwie o wszystkich misjonarkach i misjonarzach oraz wolontariuszach świeckich, którzy pracują na misjach.

2. W tym tygodniu ostatnia okazja do udziału w nabożeństwie różańcowym. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy (codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30).

3. Dziękuję wszystkim osobom, które przyszły we czwartek do prac przy porządkach wokół kościoła. Zapraszam również w najbliższy czwartek na godz. 9.00 do grabienia liści na cmentarzu i przygotowania go na uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

4. Wczoraj odbyła się wizytacja kanoniczna naszej parafii Dziękujemy ks. Biskupowi Józefowi Wysockiemu za to spotkanie, za jego zaangażowanie w posługę pasterską w naszej Diecezji. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego wydarzenia i wszystkim, którzy w nim uczestniczyli.

5. Spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania (odbywają się w domu parafialnym): rok I klasa VIII a ? dziś po Mszy św. o g. 10.30, klasa VIII b ? dziś po Mszy św. o godz. 17.00; rok II ? niedziela 31.10. po Mszy św. o 10.30.

6. Zbliża się listopad ? miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Ministranci rozprowadzają kartki wypominkowe. Proszę o wypisanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możecie uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez siebie zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy zakrystii bądź w kancelarii parafialnej do końca października. Organizowane są 2 formy modlitwy za zmarłych: wypominki miesięczne, czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za polecanych zmarłych, z procesją na cmentarz.

7. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Mikołaj Jan Wilkanowski, kawaler, zam. w Stegnie i Alicja Karolina Weiszewska, panna, zam. w Gdańsku. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

8. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika ?Różaniec? oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym, na czym polegała niedawna awaria Facebooka, o szczegółach wizyty polskich biskupów ?ad limina? w Rzymie i o Janie Pawle I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego. Zachęcamy do lektury!

Poprawiony: sobota, 23 października 2021 23:21

Kalendarz 2023