Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Adwentu
Ogłoszenia II Niedziela Adwentu PDF Drukuj
niedziela, 05 grudnia 2021 13:26

II Niedziela Adwentu, 5 grudnia 2021 r.

?Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego?.
(Łk 3, 4b)

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Trwamy w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów i w te Święta Bożego Narodzenia. Zachęcam do podjęcia adwentowych postanowień i udziału w Roratach, które są odprawiane o godz. 7.00. Zapraszam dzieci z lampionami. Ofiary zbierane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje żłóbka.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Poprowadzi je ks. Marek Kubecki, doświadczony duszpasterz i ceniony rekolekcjonista. Zachęcam do takiego zorganizowania zajęć, aby móc uczestniczyć w całości rekolekcji. Program spotkań jest wydrukowany na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła. Spowiedź rekolekcyjna jest przewidziana przede wszystkim w ostatnim dniu rekolekcji ? na ten dzień zaproszeni są księża goście. Będzie także możliwość spowiedzi w niedzielę i poniedziałek.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10:30 w kościele (I i II rok). Będzie to spotkanie rekolekcyjne dla całej młodzieży, ale dla kandydatów do bierzmowania jest spotkaniem obowiązkowym.

4. Nasz zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności dla ubogich i potrzebujących w sobotę 11 grudnia od godz. 8:00 do 12:00 w sklepach: ?Delikatesy?, ?Czwórka? i ?Plus?, a także w poniedziałek 13 grudnia przy wejściach do kościoła. Zachęcamy do dzielenia się z potrzebującymi.

5. W najbliższą środę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu msze święte rano o 7:00 i wieczorem o 18:00. Tego dnia zapraszam także na ?Godzinę łaski dla całego świata? (od 12:00 do 13:00). W czasie jednego z objawień Matka Boża obiecała zesłać wiele łask dla duszy i ciała tym, którzy będą praktykować tę Godzinę i tym, którzy będą polecani w modlitwach. Skorzystajmy z tego zaproszenia Maryi.

6. W sobotę 11 grudnia osoby zainteresowane medytacją Słowa Bożego zapraszam na dzień skupienia, który odbędzie się w parafii Niepokalanego Serca NMP w Nowym Dworze Gdańskim. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 10:00, zakończenie o godz. 14:00. Będziemy rozważać tajemnicę Kościoła w świetle słów Jezusa: ?Królestwo moje nie jest z tego świata? (J 18,36).

7. Kilkanaście osób podjęło się trudu rozprowadzania opłatków. Bardzo im za to dziękuję. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.

8. Świece Caritas ? ?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom? ? są do nabycia po mszach świętych w kwocie: duże ? po 22 zł, małe po 10 zł.

9. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru Gościa niedzielnego!

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »