Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 25 września 2022 14:06

Ogłoszenia parafialne
XXVI Niedziela w ciągu roku, 25 września 2022 r.

?Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne?.
(1 Tm 6, 12a)

1. W naszej parafii rozpoczęła istnienie wspólnota Domowników Boga, powstała z uczestników Seminarium Odnowy Wiary. Jest to wspólnota ewangelizacyjno ? formacyjna. Najbliższe spotkanie odbędzie się we środę 5 października w kościele o godz. 19.00. Do wspólnoty mogą dołączyć osoby zainteresowane katolicką formacją, które nie brały udziału w SOW.

2. Próby nowo utworzonej scholi dziecięcej odbywają się w piątki o godz. 17.00 w sali Domu parafialnego przy ul. Morskiej 2 (wejście z tyłu budynku). Serdecznie zapraszamy do udziału w scholi wszystkie dzieci chętne do chwalenia Pana Boga śpiewem.

3. Taca z ubiegłej niedzieli, przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii wyniosła 4 139,30 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna z racji pielgrzymki parafialnej do Medjugorie.

5. W tym tygodniu mamy I sobotę miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30. Najbliższa sobota jest jednocześnie pierwszym dniem miesiąca października ? miesiąca modlitwy różańcowej. Maryja wzywa nas wszystkich do odmawiania Różańca. Daje nam go jako skuteczny oręż w walce ze złem, jako lekarstwo na różne nasze dolegliwości osobiste, rodzinne i narodowe. Podejmijmy z wiarą to wezwanie. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Dla dzieci mamy wyzwanie różańcowe w postaci plansz z naklejkami, które będą kolekcjonować przez cały miesiąc. Są na nich zapisane różne tytuły Maryi. Każdego dnia będą otrzymywać nową naklejkę z  nowym tytułem ? imieniem Matki Bożej. Najwytrwalsze dzieci zostaną nagrodzone.

6. Składam serdeczne podziękowania naszym Paniom i Panom z Róż Różańcowych za ufundowanie firan do domu parafialnego. Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność diecezjalnej Caritas.

8. Pielgrzymi do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorie serdecznie pozdrawiają pozostałych Parafian. Dziś ks. Proboszcz odprawi Mszę św. w intencji Parafian w chorwackim sanktuarium Przenajświętszej Krwi Chrystusa w Ludbregu. Módlmy się za siebie nawzajem.

9. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego przeczytamy o mało znanym Zakonie Mechitarystów; o tym jak cierpią zwierzęta i jak nie dać się oszukać wyłudzającym pieniądze lub dane przez telefon oraz Internet. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim bransoletka różańcowa. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru Gościa niedzielnego i małego Gościa niedzielnego! Za tydzień nowy Gość Extra poświęcony św. siostrze Faustynie. Ponadto przy wyjściu z kościoła są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

Wszystkim Gościom i Parafianom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wszelkich potrzebnych łask w rozpoczynającym się tygodniu!

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  lutego 2023  »
powtśrczpisoni
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728