Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
Ogłoszenia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki PDF Drukuj
sobota, 31 grudnia 2022 22:04

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia 2023 r.

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże”.
(Lb 6,22)

1. Wczoraj, w ostatni dzień starego roku, o godz. 9.34 zmarł papież senior Benedykt XVI. Był 265. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 2005 do 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu. Był jednym z najwybitniejszych teologów, najbliższym współpracownikiem Jana Pawła II i przyjacielem Polski. Pogrzeb śp. Benedykta XVI odbędzie się we czwartek 5 stycznia. Także w tym dniu zostanie odprawiona o godz. 18.00 Msza św. żałobna w naszym kościele. Zapraszam do udziału. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

2. Biskup Elbląski dekretem z dnia 19 grudnia 2022 r. zatwierdził na pięcioletnią kadencję skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych. W skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej weszły następujące osoby: Bernadeta Chojna, Łukasz Chojna, Bożena Cymerys – Podziewska, Anna Garbowska, Paweł Król, Stanisław Maszk, Magdalena Stupkiewicz, Henryk Sznajder, Stanisław Trojnar, Mieczysław Wojciuch, Sylwia Wyrzykowska i Marzena Zaremba. W skład Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych weszły następujące osoby: Bernadeta Chojna, Barbara Nowak, Andrzej Szczepkowski i Sylwia Wyrzykowska. Wszystkim członkom Rad Parafialnych życzymy darów Ducha Świętego w służbie na rzecz parafii. Pierwsze spotkanie obu Rad odbędzie się w niedzielę 15 stycznia po wieczornej Mszy świętej na plebanii.

3. W piątek obchodzimy Uroczystość Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odmówimy litanię i akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi przede wszystkim we czwartek od godz. 17.30 oraz w piątek przed Mszą świętą. Do chorych udam się we czwartek 5 stycznia od godz. 9.00. Będzie to jednocześnie spotkanie kolędowe.

4. Najbliższa sobota jest I sobotą miesiąca. Medytacja i modlitwa różańcowa rozpocznie się o godz. 8.00, a po niej zostanie odprawiona Msza św.

5. Spotkania opłatkowe odbędą się w sali parafialnej w następujących terminach: dla ministrantów i lektorów wraz z rodzicami – 6 stycznia po Mszy św. o godz. 10.30, dla członkiń Żywego Różańca i Nieustającego Różańca – w niedzielę 8 stycznia po Mszy św. wieczornej; dla dzieci ze Scholi wraz z rodzicami – w niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o g. 10.30. Zapraszamy.

6. W pierwszym tygodniu Nowego Roku program kolędy przedstawia się następująco:
02.01.2023 r. (poniedziałek) od godz. 15.00 – ul. Ogrodowa od Pani Obojskiej do nr. 12C P. Staszczak, ul. Rycerska
03.01.2023 r. (wtorek) od godz. 15.00 – ul. Ogrodowa od Państwa Gałka
04.01.2023 r. (środa) od godz. 15.00 – ul. Cicha i ul. Kościuszki
05.01.2023 r. (czwartek) od 15.00 – ul. Bursztynowa, do południa kolęda u chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca
07.01.2023 r. (sobota) od godz. 9.30 – ul. Jagiełły od Państwa Łach
W okresie kolędowym kancelaria będzie nieczynna. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny dla umówienia wizyty w możliwym terminie. Msze święte w okresie kolędowym będą odprawiane w tygodniu o godz. 8.30 (poza wyszczególnionymi wyjątkami). Na kolędę przygotowujemy na stole krzyż, świece, Pismo święte, kropidło i wodę święconą, którą można wziąć z kościoła do własnego naczynia z pojemnika wystawionego pod amboną. Proszę, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości i ulic zorganizowali dojazd księdza wraz z ministrantami na wizytę kolędową.

7. Dnia 15 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się kolejny piękny wieczór kolędowy, tym razem w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Bilety do nabycia w kasie Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie. Więcej informacji na fejsbukowym profilu GOK Stegna.

8. Jest jeszcze świąteczny numer Gościa niedzielnego; warto w nim przeczytać ciekawy wywiad z prof. Markiem Cichockim na temat tego, na ile Unia Europejska została zakotwiczona w wartościach chrześcijańskich, o potrzebie rewizji polityki dotyczącej polskiego węgla oraz wzruszającą rozmowę o tym, jak polskie siostry orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie. Podwójny numer GN kosztuje 15 zł. Następny numer GN będzie już w nieco wyższej cenie niż do tej pory i będzie kosztował 10 zł. Jest jeszcze nowy numer Małego Gościa niedzielnego od tego numeru nieco droższy – w cenie po 7 zł. Zapraszamy do lektury!

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się Nowym Roku 2023. Szczęść Boże we wszystkich planach i zamierzeniach!

Poprawiony: niedziela, 01 stycznia 2023 10:33

Kalendarz 2023