Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 11 lutego 2023 19:19

VI Niedziela zwykła, 12 lutego 2023 r.

„Błogosławieni słuchający Pana”.
(Refren Psalmu)

1. Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. wszystkim potrzebującym został udzielony sakrament namaszczenia chorych. Dziękujemy osobom chorym za mężne znoszenie krzyża choroby i cierpienia. Otaczajmy chorych naszą życzliwością i modlitwą.

2. Mamy już konfesjonał! Dziękuję wszystkim mężczyznom, którzy pomogli w jego rozładunku i ustawieniu. Miejsce dla penitenta jest po lewej stronie, dla spowiednika po prawej. Mała zielona dioda nad drzwiami sygnalizuje, że ksiądz jest w konfesjonale. Ponieważ wnętrze konfesjonału jest delikatnie oświetlone, więc widać, czy ktoś aktualnie się spowiada, czy też jest wolne i można wejść do środka. Jeśli ktoś ma trudność z klęczeniem podczas spowiedzi, to jest tam także ławeczka, gdzie można usiąść i w takiej postawie korzystać z sakramentu pokuty. Konfesjonał posiada wentylację. Taki konfesjonał zapewnia większą dyskrecję i lepszą komunikację podczas spowiedzi. Jeszcze raz dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli zakup tego konfesjonału.

3. We wtorek (14 lutego) przypada święto św. Cyryla i Metodego - patronów Europy; a także wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych i narzeczonych oraz osób chorych na nerwicę i epilepsję.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania II roku formacji odbędzie się dzisiaj, a dla I roku formacji 19 lutego po Mszy św. o godz. 10.30.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.

6. W przyszłą – trzecią niedzielę miesiąca – taca inwestycyjna.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja  zaprasza na modlitwę różańcową po Mszy świętej w poniedziałek 13 lutego br.

8. Zbliża się Wielki Post, który rozpoczynamy Środą Popielcową 22 lutego. Popiół, którym kapłan posypuje nasze głowy, bierze się ze spalenia palm poświęconych w Niedzielę Palmową. Dlatego też proszę o przyniesienie w przyszłą niedzielę do kościoła ubiegłorocznych palm i złożenie ich w koszach, które będą ustawione w przedsionkach naszej świątyni.

9. Kino Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie zaprasza do obejrzenia filmu „Johnny” o śp. ks. Janie Kaczkowskim, nietuzinkowym człowieku i duszpasterzu, twórcy puckiego hospicjum. Seanse odbędą się w poniedziałek i wtorek 20 i 21 lutego w godz. 16.00 i 19.00. Obsługa kina prosi o rezerwację telefoniczną lub osobistą w biurze GOK-u.

10. Jak wiemy, Turcję i Syrię dotknęło w ostatnich dniach dramatyczne w skutkach trzęsienie ziemi. Zginęło wielu ludzi, wielu zostało rannych i bez dachu nad głową. Dlatego dziś przy drzwiach kościołów naszej diecezji zbieramy do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i solidarności z cierpiącymi.

11. Dziś w Gościu Niedzielnym polecamy artykuły o sanktuarium maryjnym w Lourdes, o aplikacjach pomocnych w medytacji słowa Bożego i o tym, jak rozmawiać z dziećmi, które nie chcą chodzić na lekcje religii. Zachęcamy do lektury!

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »