Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Zwykła
wtorek, 11 lutego 2014 10:07

V Niedziela zwykła
09 LUTY 2014 r.

Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach.
(bł. Jan Paweł II)

1.    Składam serdeczne ?Bóg zapłać? wszystkim, którzy pomogli zdemontować dekorację bożonarodzeniową i przygotować kościół do okresu zwykłego. Jestem  niezmiernie wdzięczny, że przyszło dużo osób, również z Rybiny. To na pewno jest dla budujące, że są osoby dla których istotny jest udział w pracach na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. To świadczy, że czują się odpowiedzialni za parafię i za to nie tylko ja, ale również inni parafianie, powinni im być wdzięczni, za to, że nie pozostają obojętni na potrzeby wspólnoty parafialnej, którą tworzymy. Zachęcam, abyśmy wspólnie budowali tętniący życiem Kościół ? wspólnotę wspólnot. Przezwyciężając rozłam między wiarą a życiem codziennym, wszyscy weźmy odpowiedzialność za sprawy duchowe i materialne naszej parafii, włączając się czynnie w rozszerzanie Królestwa Bożego. Każdy wierny jest powołany do świętości, a będąc członkiem Kościoła staje się za niego odpowiedzialny

2.    W minionym tygodniu odwiedziłem chorych z naszej wspólnoty parafialnej około 60 osób. Pragnę serdecznie podziękować za ciepłe przyjęcie mnie. We wtorek natomiast będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego.  Jest to dzień szczególnej duchowej solidarności z ludźmi chorymi i okazja do obudzenia naszej większej wrażliwości na cierpienie innych. Na zakończenie Mszy świętej udzielę sakramentu namaszczenia tym chorym, którzy sobie tego życzą. Pomóżmy chorym dotrzeć do kościoła. Niech Matka Boża z Lourdes pomoże w uproszeniu łaski i zdrowia dla tych, którzy o nie będą modlić się.

3.    Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na spotkanie, które odbędzie się we wtorek  o godz. 18.30 w salce katechetycznej.
4.    Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.
5.    Wczorajsze spotkanie liturgicznej służby ołtarza przerodziło się w długi spacer po naszej okolicy. Odwiedziliśmy Kaplicę Św. Anny, gdzie wspólnie trwaliśmy na modlitwie. Spacerowaliśmy nad naszym pięknym morzem. Na zakończenie postanowiliśmy zakosztować gorącego napoju. Bardzo dziękuję pani Urszuli Kordeckiej za uraczenie nas pyszną gorącą czekoladą i za poczęstunek, który otrzymaliśmy. Mam nadzieję, że wczorajsze spotkanie zaowocuje umocnieniem więzi wśród ministrantów, a to z kolei spowoduje gorliwsze pełnienie służby ministranckiej.

6.    Serdecznie dziękuję za złożone w minionym tygodniu dary stołu.

Drogim Parafianom i Gościom życzę Bożej opieki i chrześcijańskiego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a ludzi starszych, chorych zapewniam o pamięci w modlitwie.
Wszystkim życzę ?Szczęść Boże?.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »