Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VIII Niedziela Zwykła
niedziela, 02 marca 2014 16:01

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
2 MARZEC 2014 R

?Zaufanie jest czymś tak pięknym, że nawet największy oszust odczuwa pewien szacunek dla tego, kto go nim obdarza.?
(Marie von Ebner-Eschenbach)

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, pod hasłem:  ?Kochająca matka zawsze trzeźwa?.   Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa. Zachęcam do podejmowania abstynenckich zobowiązań, gdyż tradycyjnie - Wielki Post - przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Możemy te nasze zobowiązania uzewnętrznić, wpisując je do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która wystawiona jest na stoliku w prezbiterium. Te zobowiązania abstynenckie możemy również  podjąć w intencji naszych bliskich, członków rodzin, znajomych czy sąsiadów - aby przy pomocy łaski Bożej zerwali z nałogiem.

2. We wtorek przypada święto św. Kazimierza Królewicza.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa ? dzień, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty i przygotowania do Świąt Paschalnych, jest to czas refleksji nad miłością Boga i naszą odpowiedzią na nią. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30 oraz 17.00. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd pokutnego posypania głów popiołem. Każdy wierny powinien przyjąć ten znak, aby w ten sposób wyrazić chęć pokutowania za grzechy. Przypominam, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego ? ilościowego i jakościowego, czyli powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale spożywamy tylko jeden posiłek do syta.

4. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga  Krzyżowa   będzie  odprawiana  w  piątki  o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz.    17.00      dla    młodzieży    i    dorosłych.  Niech  licznie  przybędą  dzieci,  młodzież  i  dorośli.    Szczególnie zachęcam do udziału w drodze krzyżowej kandydatów do bierzmowania, aby Wielki Post stał się czasem, w którym jak najpiękniej przygotują się na przyjęcie tego sakramentu, gdyż tak naprawdę tego czasu pozostało już niewiele. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11. 30.  Nie żałujmy tych 10 minut na rozważanie przed Najświętszym Sakramentem męki Pana Jezusa, którą podjął za nasze grzechy i dla naszego zbawienia.

5. W Środę Popielcową oraz w niedziele po Mszy św. dzieci otrzymają skarbonki, do których będą zbierać jałmużnę wielkopostną jako swój dar dla najuboższych. Te skarbonki przynieśmy w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu.

6. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Również w czwartek odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek wg znanego porządku. Spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00 będzie miał miejsce uroczysty obrzęd wręczenia krzyży przygotowującej się do bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Krzyże jako   znak  naszej wiary  zostaną  im  przekazane  z  rąk  Rodziców  bądź  opiekunów.    Zapraszam młodzież wraz z rodzinami do  licznego przybycia na tą uroczystą Mszę Św. Jest to kolejny etap formacyjny, który ma przygotować kandydatów do świadomego i godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zachęcam również parafian do licznego przybycia na tą uroczystość, aby poprzez swój udział w Eucharystii i modlitwę wspierać kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziny, by z ufnością przyjmowali doświadczenia jakie przynosi codzienne życie i potrafili je jednoczyć z Krzyżem Chrystusa.

9. W dniu wczorajszym w naszej parafii odbył się Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Okręgu Nadmorskiego. W związku z tym chcę na ręce p. Małgorzaty Szewczyk złożyć podziękowania za przygotowanie tego Dnia i członkom Akcji Katolickiej za udział w nim.

10. Spotkanie liturgicznej służby ołtarza odbędzie się w sobotę godz.10.00. Jakub Król  dzięki systematycznej i gorliwej służbie przy ołtarzu, został ministrantem miesiąca lutego. Serdeczne gratulacje dla niego. Wszystkich ministrantów zachęcam do większej mobilizacji i gorliwszej służby ministranckiej.

11. W sobotę  8 marca, obchodzimy  Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych, o samotnych i wdowach, o    poniżanych i prześladowanych. Kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

12. Dziękuję za złożone w minionym tygodniu dary stołu oraz za wykonanie wszelkich prac na rzecz parafii.

Na cały nadchodzący tydzień i czas Wielkiego Postu   życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Boskiej, a także wytrwałości w wypełnianiu wielkopostnych postanowień.

Poprawiony: niedziela, 02 marca 2014 16:01

Kalendarz 2023