Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 30 marca 2014 17:21

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
30 MARZEC 2014 R.

?Nie każdy, którego oczy są zamknięte, śni i nie każdy z otwartymi oczami może widzieć.?
(Anthony de Mello)

1.    Dziś 4. niedziela Wielkiego Postu, która w tradycji liturgicznej Kościoła nazywana jest Laetare. Bóg patrzy na serce i czyta nasze ludzkie myśli. Świadomi naszych grzechów i słabości prosimy Boga o dar czystych serc.
2.    Zachęcam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych oraz do modlitwy w intencji spowiedników, rekolekcjonistów i odprawiających rekolekcje wielkopostne. Na Drogę Krzyżową zapraszam w każdy piątek o godz. 17.00 ? dzieci i o 18.00 ? młodzież i dorosłych; Gorzkie Żale odprawiane są w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
3.    W środę przypada 9 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. Z tej okazji, jak również zbliżającej się kanonizacji Papieża od godz. 19.00 do godz. 21.37 odbędzie się czuwanie modlitewne o dobre przygotowanie się naszej wspólnoty parafialnej do przeżycia tej wielkiej uroczystości kanonizacyjnej. Serdecznie zapraszam wspólnoty parafialne do prowadzenia czuwania: Koła Żywego Różańca od godz. 19.00 do 20.00, Akcja Katolicka oraz Koło Przyjaciół Radia Maryja od godz. 20.00 do 21.00. O godz. 21.00 rozpoczniemy Apel Jasnogórski.
4.    6 kwietnia w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej Parafii Wielkopostne Rekolekcje, które trwać będą do środy 9 kwietnia. W tym roku przewodniczył im będzie ojciec Anthony Erragudi. Już dzisiaj proszę o modlitwę w intencji dobrej spowiedzi i licznego uczestnictwa w tych Świętych Dniach słuchania Słowa Bożego. Rekolekcje wielkopostne to szczególny i wyjątkowy czas - czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy  uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi, a przez to przygotujemy się do godnego i głębokiego przeżywania Triduum Paschalnego oraz świętowania Zmartwychwstania Jezusa. Bardzo proszę o zaplanowanie sobie wzorowego uczestnictwa w tych duchowych ćwiczeniach Zadbajmy także o chorych i samotnych. Program rekolekcji będzie rozprowadzany dzisiaj, zostanie również zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.
5.    Sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony w środę 9 kwietnia podczas Mszy Św. na zakończenie rekolekcji o godz. 18.00. Szafarzem Sakramentu będzie ks. bp Jan Styrna.
6.    Składam podziękowanie II Róży Koła Żywego Różańca za złożenie ofiary w kwocie 50 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego.
7.    We wtorek  na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie z kandydatami. Obecność obowiązkowa.
8.    W czwartek po Mszy św. odbędzie się w salce katechetycznej spotkanie członków Akcji Katolickiej.
9.    W sobotę o godz. 10.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza.
10.    Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc charytatywną dla młodzieży.
11.    Zachęcam dzieci do udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Wykonawcy 10 najładniejszych i najwyższych palm zostaną nagrodzeni. Wyrażając moją wdzięczność za dotychczasową pomoc w sprawianiu radości naszym najmłodszym parafianom, zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród  dla dzieci. Liczę na Waszą ofiarność i szczodrość i ufam, iż również tym razem nie zawiodę się na Was. Zadbajmy o to wspólnie, aby poprzez ten konkurs dzieci z naszej parafii mogły kultywować tradycje wielkanocne, poznawały najstarsze obyczaje świąteczne i doskonaliły umiejętności artystyczne. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.
12.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w pierwszy piątek od godz.17.00, zachęcam jednak do skorzystania ze spowiedzi św. rekolekcyjnej, która odbędzie się we wtorek 8 kwietnia.
13.    W tym tygodniu odwiedzin chorych nie będzie. Chorych odwiedzę w następnym tygodniu w czwartek  i piątek.
14.    W dniach 6 ? 8 kwietnia 2014 r. w Kościele Bożego Ciała w Elblągu odbędą się rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w związku niesakramentalnym. Szczegółowe informacje zamieszczone są na tablicy w nawie bocznej.
15.    W najbliższą sobotę od godz 11.00 do 12.00 będzie wydawana żywność z Caritasu.
16.    Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach na rzecz parafii, dziękuję również za złożone dary stołu.
17.    Od jutra Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 18.00.

?Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego.?
Niech to wezwanie będzie dla nas źródłem prawdziwej radości i optymizmu, a   ta niedziela będzie zapowiedzią tego, co się stanie w Niedzielę Zmartwychwstania.

Poprawiony: niedziela, 30 marca 2014 17:26

Kalendarz 2023