Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIV Niedziela Zwykła
wtorek, 08 lipca 2014 17:49

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
6 LIPCA 2014 R.

Pokora jest matką mądrości. Kto będzie ją miał, ten posiądzie również resztę. (św. Jan Chryzostom)

1.    Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana.
2.    W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
3.    W środę po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4.    W piątek przypada święto św. Benedykta ? patrona Europy.
5.    Za tydzień w niedzielę zapraszam serdecznie na nabożeństwo fatimskie, które zostanie odprawione po Mszy Św. o godz. 17.00 wraz z procesją wokół Kościoła, zatem przynieśmy świece.
6.    Witając nowo przybyłych gości informuję, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.
7.    Wczoraj rozpoczął się XXXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej ? Stegna 2014. Koncerty odbywać będą się co tydzień w soboty od  godz. 16.00. Ostatni koncert odbędzie się 16 sierpnia br.
8.    Trwa remont więźby dachowej naszego Kościoła. Za modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg zapłać. Osobom, które zechcą wesprzeć materialnie to przedsięwzięcie i przyczynić się do dzieła renowacji naszej świątyni, składam wyrazy wdzięczności.
9.    Proszę , aby dzieci zabrały swoje prace, które wykonały na konkurs. Prace te jeszcze znajdują się w Kościele, wobec czego zachęcam do ich obejrzenia.
10.    Grupa ?Żuławy? - Nowy Dwór Gd. zaprasza na XXII pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 27 lipca do 11 sierpnia.
11.    Przypominam, iż organizuję pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowy program pielgrzymki można zabrać z   zakrystii, zamieszczony jest też na parafialnej stronie internetowej. Bardzo proszę dokonanie zapisów na pielgrzymkę do końca lipca br.
12.    W nawie bocznej po Mszy św. będzie można nabyć przewodniki o naszym kościele. Serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą na rzecz parafii.
13.    Składam z głębi płynące podziękowania  za dar modlitwy w mojej intencji, za okazaną mi życzliwość i złożone życzenia imieninowe oraz złożone dary stołu. To budujące jak czuje się Waszą obecność i wsparcie Drodzy Parafianie.

?Bóg zapłać? za wspólną modlitwę w czasie Mszy św., za wszelkie złożone ofiary a także za okazywaną mi życzliwość. O wszystkich Parafianach, Sympatykach i Dobroczyńcach pamiętam w codziennej modlitwie. Życzę wszystkim, tym którzy przeżywają wakacje, urlopy i tym, którzy pracują Bożego błogosławieństwa i opieki.

Kalendarz 2023

«  kwietnia 2023  »