Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła
wtorek, 22 lipca 2014 11:12

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20  lipca 2014 r.

1.    Dzisiaj gościmy w naszej Parafii p. Bogusława Olszonowicz z Zespołu Duval, który śpiewem ubogaca liturgię podczas Mszy Świętych.
2.    W okresie letnim w naszym kościele w każdą sobotę o godz. 16.00 odbywają się koncerty organowe w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej ? Stegna 2014.
3.    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontu dachu. Serdecznie dziękuję siedmiu rodzinom z ul. Długosza, które złożyły ofiarę w kwocie 700 zł na remont. Budujące jest to, że inicjatywna zebrania tych ofiar wyszła od samych parafian, którzy w ten sposób okazali troskę o naszą parafialną świątynię. Być może za ich przykładem inne rodziny również zechcą zebrać ofiary na remont dachu. Nasz Pan nigdy nie żąda od nas większych ofiar, niż nasze siły, jak powiedziała św. Teresa z Lisieux. Za każdy gest dobrej woli i szczodrość serca  wyrażam moją wdzięczność.
4.    Serdecznie witamy na terenie naszej Parafii gości, którzy przyjechali na wypoczynek. Informuję, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty  o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.
5.    We środę przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Po mszy św.  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6.    W piątek przypada święto św. Jakuba Apostoła, a także  wspomnienie św. Krzysztofa -  patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu będziemy modlić się w intencji kierowców i podróżujących, natomiast w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie samochodów i pojazdów połączone z udzielaniem błogosławieństwa ich kierowcom.
7.    W sobotę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, a zarazem dzień wdzięczności dla rodziców, dziadków i emerytów.
8.    Przypominam, iż organizuję pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowy program pielgrzymki można zabrać z  zakrystii, zamieszczony jest też na parafialnej stronie internetowej. Bardzo proszę dokonanie zapisów na pielgrzymkę do końca lipca br.
9.    Dziękuję osobom udzielającym się przy naszej wspólnocie oraz za złożone dary stołu.

Dziękując wszystkim za troskę o kościół  na nadchodzący tydzień życzę Wam obfitości Bożych darów, a odpoczywającym pięknych chwil.

Poprawiony: wtorek, 22 lipca 2014 11:13

Kalendarz 2023