Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła
poniedziałek, 08 września 2014 11:17

XXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA
7 WRZEŚNIA 2014 R.

Dobrze żyć potrafi ten, kto umie się dobrze modlić.
(św. Pius X)

1.    Jutro obchodzimy święto Narodzenia NMP, nazywane świętem Matki Bożej Siewnej.

2.    Dzisiaj w Junoszynie odbędą  się Dożynki Gminne. Msza św. Dożynkowa zostanie odprawiona o godz. 14.00 na placu w Junoszynie. Zachęcam do wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony.

3.    W sobotę 13 września, serdecznie zapraszam na przedostatnie Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione wraz z procesją wokół kościoła, proszę o przyniesienie świec. Panie z koła żywego różańca, które będą niosły figurkę w czasie procesji, proszę, aby ją przyozdobiły.

4.    Za tydzień przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, iż krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem - znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

5.    W czwartek na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców, po Mszy Św. odbędzie się spotkanie. Bardzo proszę, aby dzieci te zajmowały miejsca w pierwszych ławkach.

6.    Natomiast w piątek na  Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież, która pragnie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Zapraszam młodzież z klasy III gimnazjum oraz dorosłych, którzy chcieliby przygotować się do sakramentu bierzmowania, a z różnych powodów u niego nie byli.

7.    W przyszłym tygodniu rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

8.    W przyszłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć kleryka Marka, który będzie posługiwał grając na organach w czasie Mszy Św. o godz. 8.30 i 10.30.

9.    Serdecznie zapraszam na kolejny koncert organowy z okazji setnej rocznicy powstania naszych organów, który odbędzie się 14 września 2014 r. o godz. 17.00. Wykonawcą będzie Pani Anna Osińska. Program koncertu zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej. Fundusze zebrane w trakcie koncertu będą przeznaczone na renowację organów oraz dla  wykonawcy koncertu.

10.    W minionym tygodniu odwiedziłem chorych z naszej wspólnoty parafialnej. Pragnę serdecznie podziękować za ciepłe przyjęcie mnie i za złożone ofiary na dojazd.

11.    Przypominam o dokonywaniu wpłat na pielgrzymkę do Włoch.

12.    Składam podziękowania tym osobom, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą na rzecz naszej Parafii. Jak również bardzo dziękuję za złożone w minionym tygodniu dary stołu.

13.    Ofiary na remont dachu i ołtarza złożyli: pewna Pani ze Stegienki w kwocie 300 zł, pewna osoba ze Stegienki w kwocie 100 zł, trzy małżeństwa z Gdańskiej w kwocie po 500 zł, rodziny z ul. Kościuszki 300 zł, małżeństwo z Jaśminowej w kwocie 300 zł, małżeństwo z ul. Dębowej w kwocie 200 zł, pewna Pani z ul. Ogrodowej 200 zł, pewna Pani z ul. Gdańskiej w kwocie 200 zł. Dziękuję za złożone ofiary, które zostaną wykorzystane dla dobra i piękna naszego kościoła.

Liturgia dzisiejszego dnia przypomina nam o  praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad. Niech to wezwanie stanie się okazją do podejmowania w naszych rodzinach dialogu, który będzie prowadził do rozwiązywania trudnych problemów i  lepszego wzajemnego rozumienia się.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »