Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA

14 WRZEŚNIA 2014 r.

To nie złe duchy ukrzyżowały Chrystusa, lecz to ty wraz z nimi go ukrzyżowałeś

i krzyżujesz nadal przez upodobanie w wadach i grzechach.

(św. Franciszek z Asyżu)

1. Dziś Kościół świętuje Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż Jezusa Chrystusa to nasz znak zwycięstwa, znak chrześcijaństwa, za który w obecnych czasach życie oddaje wielu chrześcijan-męczenników. Wywyższenie na krzyżu oznacza i zapowiada wywyższenie wniebowstąpienia. Królestwo Boże jest utwierdzone przez krzyż Chrystusa

2. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.W ramach przygotowania do dobrego przeżycia tego tygodnia spotkałem się z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami oraz z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Myślę, że w dzieciach i młodzieży tkwi duży potencjał, który trzeba odkryć i rozwijać, aby posłużył do ich duchowego rozwoju opartego na wartościach chrześcijańskich, aby dostrzegły i zdawały sobie sprawę jak ważną rolę pełnią w kształtowaniu przyszłości naszej parafii. Jednak sam bez wsparcia rodziców nic nie zdziałam. Jeżeli zaangażowanie rodziców w życie religijne wspólnoty jest niewielkie, to jakie ma być zaangażowanie ich dzieci w to życie, skąd mają czerpać dobre wzorce, jak nie z domu rodzinnego. Niech każdy rodzic postawi sobie w tym tygodniu pytanie: Jaki przykład chrześcijańskiego życia daję swojemu synowi, swojej córce? Drodzy rodzice nie żałujcie czasu na wychowanie waszych dzieci, gdyż to właśnie jest najważniejszą inwestycją nie tylko w ich rozwój, ale także w rozwój całej naszej wspólnoty.

3. Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

4. W czwartek 18 września przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość dla dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

5. Dzisiaj na godz. 18.00 zapraszam uczestników pielgrzymki do Włoch na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w salce katechetycznej. Jednocześnie proszę o dokonywanie wpłat na pielgrzymkę.

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

7. Dziękuję Paniom, które ustroiły figurkę Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie oraz wszystkim, którzy brali udział w tym nabożeństwie. Żywię nadzieję, że jednak więcej osób będzie brało udział w tych przepięknych nabożeństwach.

8. We wtorek na Mszę Św. Na godz. 18.00 zapraszam liturgiczną służbę ołtarza, po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej.

9. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie kleryka Marka, który będzie posługiwał na Mszach św. grą na organach. Po Mszy św. dokona prezentacji organów, a my chciejmy okazać za to wdzięczność, składając choćby niewielką ofiarę do puszek.

10. Serdecznie zapraszam na kolejny koncert organowy w ramach obchodów setnej rocznicy powstania naszych organów, który odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00. Wykonawcą będzie Pani Anna Osińska. Fundusze zebrane w trakcie koncertu będą przeznaczone dla wykonawcy koncertu oraz na renowację organów.

11. Składam podziękowania tym osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą na rzecz naszej Parafii.Dziękuję panu Grzegorzowi Zielke i jego synowi Krystianowi za wyczyszczenie posadzki.

12. Ofiary na remont dachu złożyli : pewna rodzina ze Stegienki Osady ? 200 zł, pewna rodzina z Rybiny 100 zł, pewna rodzina ze Stegny ? 500 zł, pewna rodzina z ul. Grunwaldzkiej ? 100 zł, pewna rodzina z ul. Zacisze 200 zł, pewna rodzina z ul. Morskiej 300zł oraz mieszkańcy Stegienki Osady ? 990 zł dziękuje p.Sołtysowi i radzie sołeckiej.

Bóg zapłać za tę wspólnotę, za wspólną modlitwę. Niech każda Eucharystia będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za Jego obecność w naszym życiu oraz prośbą o dalsze Jego błogosławieństwo naszej codzienności.

Poprawiony: poniedziałek, 15 września 2014 08:54

Kalendarz 2023