Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła
wtorek, 14 października 2014 18:17

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

12 PAŹDZIERNIKA 2014 R.

Bracia i siostry, nie lękajcie się chcieć świętości!
    Nie lękajcie się być świętymi!
    Uczyńcie (?) nowe tysiąclecie erą ludzi świętych!?.

(św. Jan Paweł II)

1. W dzisiejszą niedzielę, 12 października w całym kraju obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem św. Jan Paweł II ? Świętymi Bądźcie. Po Mszach św. zbierane są dowolne datki do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II. Zachęcam do ofiarności.

2. Przez cały miesiąc październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwa różańcowe zapraszam o godz. 17.00 w dni powszednie, a w niedzielę na godz. 15.30. Po nabożeństwie dzieci losują figurkę Matki Bożej Różańcowej i zabierają Ją do domu na jeden dzień, aby wspólnie razem z całą rodziną modlić się na różańcu wzywając wstawiennictwa Matki Bożej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich.

3. 7 października przeżywaliśmy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto Patronalne wszystkich członkiń Kół Żywego Różańca. Zapraszam Panie z Kół Żywego Różańca na Mszę św. dzisiaj o godz. 16.00. Po Mszy św. zapraszam Panie na spotkanie do salki katechetycznej.

4. Jutro przypada ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które zostanie odprawione wraz z procesją po Mszy św. o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo. Panie z Kół Żywego Różańca proszę o przybranie figurki Matki Bożej Fatimskiej.

5. We wtorek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wśród nich katechetom, i życzymy Bożej mądrości w wypełnianiu ich trudnej misji.

6. W sobotę 18 października, przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmijmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

7. W sobotę na godz. 9.30 zapraszam ministrantów i lektorów na spotkanie formacyjne.

8. Za tydzień w niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na potrzeby misji.

9. Taca budowlana zostanie przeniesiona na 4 niedziele miesiąca.

10. Zapraszam na kolejny koncert organowy z okazji setnej rocznicy powstania naszych organów, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Wykonawcą będzie Pan Patryk Podwojski Program koncertu zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej. Fundusze zebrane w trakcie koncertu będą przeznaczone dla wykonawcy koncertu oraz na renowację organów.

11. Zbliża się listopad - miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest Msza św., modlitwa, Komunia św. i zyskiwanie odpustów. Na stoliku w nawie bocznej znajdują się kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 16.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją na cmentarz.

12. Trwa czas robienia porządków na Cmentarzu. Zachęcam do tego, abyśmy się bardzo zmobilizowali, i postarali się, żeby cmentarz nasz był piękniejszy, czy też jeszcze piękniejszy, bo świadczy to o nas jako parafii, o naszej wierze również. Zadbajmy o tę czystość na naszym cmentarzu, porządek wokół grobów naszych bliskich. Proszę o segregowanie śmieci, rzeczy, które są niepotrzebne wyrzucajmy tylko i wyłącznie na śmietnik w przeznaczone na to miejsce, a nie gdzieś tam w pobliże, gdzie nam pasuje, nie bójmy się też zwracać uwagi tym, którzy nie zachowują porządku.

13. W czwartek na godz. 9.00 zapraszam te osoby, które chciałyby pomóc w pracach porządkowych na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

14. Składam podziękowania tym osobom, które służyły pomocą na rzecz naszej Parafii. Dziekuję za złożone dary stołu.

15. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Włoch, z której wróciliśmy w miniony wtorek. Myślę, że bogatsi o wiele przeżyć i doznań duchowych.

16. Dziękuję młodzieży i opiekunom, którzy w miniony czwartek udali się na uroczystą Galę z okazji XIV-tych dni Papieskich.

17. Serdecznie zachęcam do prenumeraty prasy katolickiej, z której systematyczne korzystanie jest niezbędnym źródłem pogłębiania wiary. Prenumeraty można dokonywać w kancelarii parafialnej w dniach i godzinach urzędowania lub w zakrystii po każdej Mszy Św. Zapisy i wpłaty przyjmowane są do 24 listopada 2014 r.

Pan zaprasza na ucztę w swoim Królestwie. Życzymy wszystkim parafianom i gościom, aby rozważanie tajemnic Różańca przygotowało nas do udziału w uczcie Jezusa.

Poprawiony: sobota, 18 października 2014 21:39

Kalendarz 2023