Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła
poniedziałek, 20 października 2014 09:21

XXIX Niedziela Zwykła
19 października 2014 r.

??Pan Bóg potrafi bardzo obficie wynagrodzić poświęcenia, które się czyni, by być posłusznym Jego Świętej Woli ?? ? św. Jan Bosko

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec, jako narzędzie Bożych zwycięstw. Na nabożeństwa różańcowe zapraszam o godz. 17.00 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 15.30.

2.  Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem ?Z Ewangelią wśród narodów?. Pamiętamy nie tylko o kapłanach misjonarzach, którzy głoszą Ewangelię w różnych krajach świata, ale również o naszym powołaniu do dawania świadectwa w naszym środowisku o kochającym Bogu. Dzisiaj taca przeznaczona jest na potrzeby misji.

3.    Dzisiaj mija dokładnie 30 lat od męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który oddał swoje życie służąc Bogu i Ojczyźnie. Przyzywajmy Jego wstawiennictwa w naszych modlitwach.

4.    W miniony czwartek obchodziliśmy 36 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, a w najbliższą środę 22 października obchodzić będziemy w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu po Mszy św. odmówimy Litanię do Św. Jana Pawła II.

5.    Zapraszam na kolejny koncert organowy z okazji setnej rocznicy powstania naszych organów, który odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00. Wykonawcą będzie Pan Patryk Podwojski. Fundusze zebrane w trakcie koncertu będą przeznaczone dla wykonawcy koncertu oraz na renowację organów.

6.  Kościół nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, gdyż droga do wiekuistego odpoczynku jest, dzięki Miłosierdziu Boga, zawsze otwarta. Na stoliku w nawie bocznej znajdują się kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie na nich dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 16.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją na cmentarz.

7. Trwa czas robienia porządków na Cmentarzu. Zadbajmy o tę czystość na naszym cmentarzu, porządek wokół grobów naszych bliskich. Porządkując przy grobach dbajmy też o porządek na alejach cmentarnych wynosząc wszelkie posegregowane śmieci na śmietnik. W czwartek na godz. 9.00 zapraszam chętnych do prac porządkowych na cmentarzu.

8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszam uczestników pielgrzymki do Włoch, po Mszy św. spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w salce katechetycznej.

9. Wczoraj liturgiczna służba ołtarza wraz ze mną udała się do Jantaru do Wioski Indiańskiej. Ufam, iż ten wyjazd przyniósł wiele radości i dobrych duchowych przeżyć i przyczyni się do gorliwszego pełnienia służby przez ministrantów. Służba ministrancka to nie tylko obowiązki i praca, ale także we właściwy sposób ukierunkowana rozrywka. Takie wspólne przeżycia tworzą naszą parafialną wspólnotę ministrantów i dają poczucie dobrego wykorzystania czasu, który przecież otrzymaliśmy w prezencie od samego Boga, a więc ? nie można go zmarnować!

10.   Dziękuję Paniom, które ustroiły figurkę Matki Bożej na ostatnie nabożeństwo fatimskie oraz wszystkim, którzy brali udział w tym nabożeństwie.

11.    Za tydzień przypada tzw. taca budowlana.

12. Zarząd Koła Emerytów w Stegnie serdecznie zaprasza wszystkich członków Koła na uroczystość Dnia Seniora, która odbędzie się w dniu 21.10.2014 r. o godz. 15.00 w GOK w Stegnie.

13.    Serdecznie dziękuję za złożone dary stołu, a także tym osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą w pracach na rzecz naszej Parafii.

?Wiara pomnaża się w naszych sercach i umacnia, gdy jest przekazywana innym?

Nie bądźmy duchowymi egoistami, lecz hojnie dzielmy się skarbem naszej wiary w Jezusa Chrystusa. Niech błogosławieństwo, płynące z Ofiary Eucharystycznej wspomaga nasze wysiłki i pobudza nas do zaangażowania na rzecz misji świętych.

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 09:22

«  kwietnia 2024  »