Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Adwentu
niedziela, 14 grudnia 2014 19:11

III Niedziela Adwentu

14 grudnia 2014 r.

Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł przed nami.
(Dietrich Bonhoeffer)

1. Trzecia Niedziela Adwentu znacznie zbliża nas do pamiątki Narodzin Zbawiciela. Niech pozostały czas adwentowy przygotuje nas na przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas naszego pojednania się z Bogiem i ludźmi.

2. Gorąco zachęcam do licznego udziału w tradycyjnych Mszach Św. o świcie - Roratach, które w naszym kościele odprawiane o godz. 7.00.

3. W sobotę 20 grudnia po Roratach serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na śniadanie adwentowe. Po raz czwarty organizujemy to śniadanie w naszej parafii. Mam nadzieję, że i w tym roku podobnie jak w poprzednich latach znajdą się wśród parafian życzliwi ludzie dobrej woli i o wielkim sercu, którzy zechcą wspomóc zorganizowanie śniadania dla dzieci z naszej parafii. Osoby chętne do włączenia się w przygotowania proszę o skontaktowanie się ze mną.

4. 23 grudnia po roratach, odbędzie się zbiórka ministrantów. Już dziś bardzo proszę aby ministranci z organizowali sobie tak czas aby być na tym spotkaniu.

5. Można jeszcze nabywać w kościele Świece Caritas na stół wigilijny które są naszą cegiełką na pomoc dla najuboższych. Niech na żadnym stole w ten szczególny wieczór nie zabraknie światła, które przypomina o nieobecnych i potrzebujących.

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

7. Zapraszam do przedświątecznej spowiedzi świętej, z której będzie można skorzystać w najbliższy piątek w godzinach: od 6.30 do 8.00 i od 15.30 do 17.30. Zadbajmy, aby należycie przygotować swoje serce na przyjście Pana, aby Chrystus mógł bez przeszkód między nami zamieszkać. W tym dniu Msze św. odprawione będą o godz. 7.00 ? Roraty oraz o godz. 17.00. Wszystkich gorąco i serdecznie zapraszam.

8. Jeżeli jeszcze zachodziłaby taka potrzeba odwiedzenia kogoś z osób chorych z naszej parafii, to proszę o zgłoszenie tego osobiście lub telefonicznie do mnie. Odwiedziny te odbędą się w piątek od godz. 9.00.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10. Serdeczne dziękuję osobom, które zaangażowały się w organizację wyjazdu naszych dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem w Elblągu.

11. Dziękuję serdecznie pewnej rodzinie za złożenie ofiary w kwocie 400 zł na remont ołtarza.

12. Słowa podziękowania kieruję także do osób roznoszących opłatek oraz list, który do Was skierowałem. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie tych osób oraz za dobre słowo. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone na ogrzewanie Kościoła. Jeżeli do kogoś jeszcze opłatek nie dotarł, to jest możliwość odebrania opłatka na zakrystii.

Przygotowanie do spotkania z przychodzącym Chrystusem ma nas mobilizować do przemiany serca. Prośmy Pana o wytrwałość w doskonaleniu naszej wiary i miłości.

Poprawiony: niedziela, 14 grudnia 2014 19:13

Kalendarz 2023