Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
niedziela, 04 stycznia 2015 19:41

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

4 STYCZNIA 2015 R.

Ponieważ w Betlejem zawsze jest Boże Narodzenie, w sercach chrześcijan każdy dzień jest Bożym Narodzeniem

(Św. Jan Paweł II)

1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim.W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.
  2. Trwa okres Bożego Narodzenia ? zachęcam serdecznie do osobistej i rodzinnej modlitwy przy Żłóbku.
  3. We wtorek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Jest to jedna z najstarszych uroczystości chrześcijańskich. W osobach Trzech Mędrców ze Wschodu Syn Boży jako prawdziwy i oczekiwany Zbawiciel objawia się całemu światu. Dziękować będziemy Bogu za dar wiary, który stał się udziałem tylu ludzi, ludów i narodów. Poświęcenie kredy i kadzidła odbędzie się na wszystkich Mszach Św. Kredą naznaczymy drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego, a wonią kadzidła napełnimy nasze domy na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga.
  4. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem modlitw w intencji misji. Dzień ten jest również Światowym Dniem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zebrane ofiary do puszek przeznaczone będzie na potrzeby misji. Wszystkim Ofiarodawcom składam staropolskie - Bóg zapłać.
  5. Zapraszam na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w naszym kościele przy żłóbku Pana Jezusa 6 stycznia o godz. 14.45. Rozpoczniemy je Jasełkami przygotowanymi przez dzieci z naszej Parafii. W kolędowaniu mogą brać udział dzieci najmłodsze, uczniowie szkoły podstawowej, a również i starsi. Dla uczestników są przewidziane drobne nagrody. Uczestnictwo w kolędowniu należy zgłaszać bezpośrednio do mnie. Spotkajmy się przed naszą szopką, by wspólnie wychwalać Jezusa, który przyszedł na świat. Będzie to także świadectwo naszej miłości do Dzieciątka Jezus.
  6. W ramach kolędowania o 15.15 w kościele wystąpi Zespół Jugonostalgia, wykonujący muzykę z różnych regionów byłej Jugosławii. Zespół zaprezentuje Kolędy Narodów Świata. Ubogaci też swym śpiewem liturgię Mszy Św. o godz. 16.00. Po kolędowaniu będą zbierane ofiary dla wykonawców jako wyraz naszej wdzięczności.
  7. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Opłatek parafialny dla szafarzy odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz 10.30, natomiast dla Róż Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Koła Przyjaciół Radia Maryja opłatek odbędzie się w uroczystość Trzech Króli po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.
  8. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Święto to kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Dziękujemy w tym dniu za łaskę chrztu świętego oraz przypominamy o zobowiązaniach związanych z tym sakramentem dla ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.  Na wszystkich Mszach św. będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 w uroczysty sposób, trzymając w dłoniach świece, odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne.
  9. Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzam w ramach wizyty duszpasterskiej, dziękuję za gościnę i życzliwe przyjęcie, a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz renowacji ołtarza. Przeżywając odwiedziny duszpasterskie pragnę spotkać się na modlitwie i życzliwej rozmowie z wszystkimi Parafianami. Bardzo proszę o modlitwę za mnie w czasie trwania odwiedzin kolędowych, a także za wszystkich naszych Parafian oraz o duchowe odnowienie naszej Wspólnoty Parafialnej.
  10. W czasie trwania odwiedzin kolędowych Msze św. w dni powszednie są sprawowane o godz. 8.30 za wyjątkiem jutrzejrzego dnia, kiedy Msza Św. będzie sprawowana o godz. 16.00
  11. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę kontaktować się przed Mszą św. bądź po Mszy Św.
  12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość.
  13. 13. Plan kolędy:

dzisiaj - 04.01.2015 r. (niedziela) od godz. 17.30 - Kopernika, Heweliusza od Państwa Pietraniuk

05.01.2015 r. (poniedziałek)  od godz. 9.30 - Grunwaldzka od Państwa Piechnik, przerwa z racji pogrzebu od godz.15.40 do 17.00.

07.01.2015 r. (środa) od godz. 13.00 ? Zielona, Zielna, Boczna, Długosza, Wąska od Państwa Dulas

08.01.2015 r. (czwartek) od godz. 13.00 ? Kwiatowa, Słoneczna, Dworcowa od Państwa Szafran

09.01.2015 r. (piątek) od godz. 13.00 ? Morska, Świerkowa, Obozowa od Pani Kordeckiej

10.01.2015 r (sobota) od godz. 9.30 ? Gdańska (od Junoszyna do Ronda), Krótka, Rycerska