Start Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA VI NIEDZIELA ZWYKŁA
środa, 18 lutego 2015 10:40

VI Niedziela zwykła

15 luty 2015 r.

1. W środę 11 lutego z racji XXIII Światowego Dnia Chorego harcerze z 1 Stegieńskiej Drużyny Harcerskiej odwiedzili w moim imieniu chorych z naszej wspólnoty parafialnej, przekazali życzenia oraz słodkie upominki. Dziękuje bardzo harcerzom za zaangażowanie oraz za poświęcony czas.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze święte będą o godz. 8.30 i 17.00. Na Mszach świętych posypanie popiołem. Każdy wierny powinien przyjąć ten znak, aby w ten sposób wyrazić chęć pokutowania za grzechy. Dlatego tak zaplanujmy ten dzień, aby przyjśc do kościoła. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale spożywamy tylko jeden posiłek do syta. W Wielkim Poście starajmy się zadbać o czystość serca i podjąć walkę ze swoimi największymi słabościami.

3. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie odprawiana w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. Niech licznie przybędą dzieci, młodzież i dorośli. Szczególnie zachęcam do udziału w drodze krzyżowej kandydatów do bierzmowania, aby Wielki Post stał się czasem, w którym jak najpiękniej przygotują się na przyjęcie tego sakramentu, gdyż tak naprawdę tego czasu pozostało już niewiele, bowiem bierzmowanie będzie 25 marca 2015 r. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone będą tradycyjnie na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10. 30. Nie żałujmy tych 10 minut na rozważanie przed Najświętszym Sakramentem męki Pana Jezusa, którą podjął za nasze grzechy i dla naszego zbawienia. Niech to dodatkowe poświęcenie czasu będzie także widocznym znakiem naszej miłości do Boga i Kościoła.

5. W środę popielcową oraz w niedziele po Mszy św. dzieci otrzymają skarbonki, do których będą zbierać jałmużnę wielkopostną jako swój dar dla najuboższych. Te skarbonki przynieśmy w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 22 marca.

7. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Dziękuję za wspieranie inicjatyw i prac podejmowanych na rzecz naszej parafii i za ofiary składane na potrzeby remontowe i inwestycyjne parafii.

8. Drogim Parafianom i Gościom życzę Bożej opieki i chrześcijańskiego przeżycia czasu Wielkiego Postu, ludzi starszych, chorych zapewniam o pamięci w modlitwie. Wszystkim życzę ?Szczęść Boże?.

Poprawiony: środa, 18 lutego 2015 10:43

Kalendarz 2023