Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu
poniedziałek, 02 marca 2015 11:08

II Niedziela Wielkiego Postu
1 marzec 2015 r.

1. Dzisiaj w Drugą Niedzielę Wielkiego Postu naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Pragniemy ich wspomóc naszymi ofiarami. W całym Kościele dziś zbiórka do puszek na cele misyjne.

2. W środę przypada święto św. Kazimierza Królewicza. W każdą środę tygodnia w naszej świątyni odprawiane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie na to nabożeństwo zapraszam.

3. W środę na godz 18-stą zapraszam młodzież na kolejne spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

4. W czwartek przypada 21 rocznica sakry biskupiej Biskupa Elbląskiego dr Jacka Jezierskiego. Z racji pierwszego czwartku po Mszy Św. w salce odbędzie się spotkanie członków Akcji Katolickiej. Również  w czwartek zostaną włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza dwaj chłopcy. Ministrantem miesiąca został Dominik Lipa.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych według znanego już porządku w czwartek oraz piątek. Spowiedź św. w pierwszy piątek od godz. 16.00.

6. W czasie Wielkiego Postu zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które  odprawiane są w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) można pod zwykłymi warunkami-stan łaski, Komunia św.-uzyskać odpust zupełny.

7. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz 10.30 odbędzie się poświecenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych.

9. Zbliża się uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, który odbędzie się     25 marca. Tym bardziej mobilizujmy naszą młodzież, która dzisiaj przyjęła krzyże do większej aktywności duchowej, natomiast rodzicom przypominam o uiszczeniu     ustalonej składki związanej z tą uroczystością.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Ten numer czasopisma poświęcony jest między innymi zagadnieniu: Dlaczego kościół nie może udzielać Komunii osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnych związkach. W zakrystii można odebrać także czasopisma z tak zwanej prenumeraty stałej.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej wspólnoty; dziękuję osobom udzielającym się przy naszej wspólnocie oraz za złożone dary stołu.

12. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Przed nami czas intensywnej pracy nad sobą.  Na szczęście w tym trudzie nie jesteśmy sami.  Jest z nami Bóg, który chce naszego dobra i dlatego obficie nam błogosławi.  Otwórzmy się na ten wielki dar i przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »