Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu
poniedziałek, 16 marca 2015 15:51

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15 MARZEC 2015 R.

Wiara jest koroną godności człowieka. Niesłychanie trudno odzyskać straconą

koronę i umieścić ją ponownie na głowie.

(sł. Boży kard. Stefan Wyszyński)

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: ?laetare?. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.

2. Zachęcam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych oraz do modlitwy w intencji spowiedników, rekolekcjonistów i odprawiających rekolekcje wielkopostne. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 16. 00 dla dzieci, a po Mszy św. odprawiona będzie inscenizowana droga krzyżowa. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Składam podziękowanie I Róży Koła Żywego Różańca za złożenie ofiary w kwocie 50 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W środę zapraszam na Nowenne do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a godz. 18.00 zapraszam kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP oraz imieniny J.E. ks. bpa dra Józefa Wysockiego.W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię.

6. W piątek o godz. 18.15 spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

7. 22 marca w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej Parafii Wielkopostne Rekolekcje, które trwać będą do środy 25 marca. W tym roku przewodniczył im będzie ks. Piotr ? Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Już dzisiaj proszę o modlitwę w intencji tych rekolekcji i licznego uczestnictwa w tych Świętych Dniach słuchania Słowa Bożego. Wychodząc z kościoła zabierzmy program rekolekcji.

8. Sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony w środę 25 marca podczas Mszy Św. na zakończenie rekolekcji o godz. 17.00. Szafarzem Sakramentu bierzmowania będzie ks. bp Jan Styrna.

9. Zachęcam dzieci do udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Wykonawcy 10 najładniejszych i najwyższych palm zostaną nagrodzeni. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród dla dzieci. Liczę na Waszą ofiarność i szczodrość. Zadbajmy o to wspólnie, aby poprzez ten konkurs dzieci z naszej parafii mogły kultywować tradycje wielkanocne, poznawały najstarsze obyczaje świąteczne i doskonaliły umiejętności artystyczne. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Szkolne Koło Caritas pragnie zaprosić wszystkich do zbiórki żywności dla osób potrzebujących, która odbędzie się w sobotę 21.03.2015 r. w sklepach w Stegnie w godz. od 08.00 do 14.00. Zwraca się również z prośbą o wsparcie dla Domu Dziecka w Legnicy opiekującego się dziecmi od 1 do 19 roku życia. Potrzebne są środki do pielęgnacji dzieci, pieluchy, odzież i zabawki. Dary dla Domu Dziecka można przekazywać w Zespole Szkół w Stegnie w środę 18.03.2015 r. w godz. od 14.30 do18.00.

11. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

12. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam rodziców młodzieży bierzmowanej na sprzątanie kościoła. Bardzo proszę aby te osoby, które nie złożyły ustalonej składki związanej z bierzmowaniem tego dokonały w najbliższym czasie.

13. Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach na rzecz parafii, dziękuję również za złożone dary stołu. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

Poprawiony: poniedziałek, 16 marca 2015 15:57

«  kwietnia 2024  »