Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 11:48

22 MARCA 2014 r.

Bóg stworzył nas bez naszej pomocy, ale nie potrafi bez naszej pomocy nas zbawić.

(św. Augustyn)

1.    Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Starajmy się przeżyć ten czas na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Modlitwą otoczmy Ks.Rekolekcjonistę i nasze rodziny, abyśmy wspólnie - poprzez duchowe ćwiczenia - zbliżyli się do Boga i owocnie przygotowali do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Już dzisiaj chcę wyrazić naszą wdzięczność ks. Rekolekcjoniście, a wyrazem naszej wdzięczności, oprócz daru duchowego i modlitwy, będą również składane ofiary na tacę w czasie Mszy Św. w poniedziałek i wtorek.

2.    Owocem rekolekcji powinna być dobra spowiedź i nawrócenie. Spowiedź zaplanowana  jest na wtorek, kiedy to przyjadą Księża z dekanatu, aby posługiwać wszystkim w konfesjonałach.

3.    Program rekolekcji rozprowadzany jest jeszcze dzisiaj oraz zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

4.    Sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony w środę 25 marca podczas Mszy Św. na zakończenie rekolekcji o godz. 17.00. Szafarzem Sakramentu będzie ks. bp Jan Styrna.

5.    W najbliższy piątek Droga Krzyżowa odbędzie się ulicami Stegny. I będzie to jedyna droga krzyżowa odprawiana w ten piątek. Na drogę krzyżową wyruszymy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Proszę o zabranie ze sobą świec, a przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych o zorganizowanie się i pomoc w niesieniu krzyża. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej drodze krzyżowej ? pomóżmy nieść Krzyż Chrystusowi.

6.    Zachęcam dzieci do udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Wykonawcy 10 najładniejszych i najwyższych palm zostaną nagrodzeni. Zwracam się z serdeczną prośbą o udzielenie wsparcia, które pozwoli ufundować nagrody dla dzieci. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

7.    Dzieci, które zbierały jałmużnę wielkopostną do skarbonek jako swój dar, niech przyniosą te skarbonki w najbliższą niedzielę na Mszę Św. o godz. 10.30 i złożą przy ołtarzu.

8.    W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy tzw. Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św., a uroczysta procesja z palmami wyruszy o godz. 10:15 spod Urzędu Gminy.

9.    W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

10.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą duchowej adopcji dziecka nienarodzonego, m.in. reportaż z Mariupola na Ukrainie o roli tamtejszych chrześcijan oraz o programie telewizyjnym, który wstrząsnął światem muzułmańskim, natomiast w Małym Gościu Niedzielnym dodatek specjalny: plan Jerozolimy z ostatnia drogą Jezusa 2000 lat temu i dziś.

11.    Dziękuję za pomoc w minionym tygodniu oraz za złożone dary stołu i ofiary na dekoracje do Bożego Groby, które złożyły II i IV Róża.

12.    Sołtys Wsi Stegna p. Piotr Wiatr we współpracy z ośrodkiem pomocy społecznej informuje, iż we wtorek w godz. od  8.00 do 16.00 przy budynku OSP w Stegnie będą wydawane jabłka oraz marchew dla rodzin uboższych.

Niech czas Rekolekcji Wielkopostnych będzie czasem naszego nawrócenia i odnowienia życia.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »