Start Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA III NIEDZIELA WIELKANOCNA
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 19:21

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 KWIETNIA 2015 R.

Z naszego postępowania i życia ludzie dalecy od Chrystusa i niechrześcijanie powinni bez książki poznać Ewangelię.

(bł. Karol de Foucauld)

1.    Dziś przypada 3 Niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy    zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.
2.    Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niedziela Biblijna wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym Słowie budować nasze życie i naszą wiarę. Jest to czas, który zwraca uwagę na znaczenie Pisma Świętego w życiu każdego wierzącego. Zachęcam do podjęcia zobowiązania do przeczytania codziennie przez siedem najbliższych dni jednego rozdziału Biblii ? być może dla niejednego z nas stanie się to częstą praktyką.
3.    W czwartek przypada Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski ? odpust w Sztutowie.
4.    W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
5.    Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na spotkania, które odbędą się we wtorek i w czwartek o godz. 15.30, obecność wszystkich jest obowiązkowa.
6.    Rodziców dzieci kl IV rocznicowych zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy Św. o godz. 19.00.
7.    W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na spotkanie liturgiczną służbę ołtarza.
8.    Proszę o zabranie palm wykonanych przez dzieci na Konkurs do środy włącznie.
9.    Organizuję wyjazd turystyczno - pielgrzymkowy do Grecji. Wyjazd planowany jest w dniach od 24 września do 4 października br. Przewidywany koszt wyjazdu to 950 zł + 230 euro. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się. Zapisów proszę dokonywać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Szczegółowy program pielgrzymki dostępny jest w zakrystii oraz zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.
10.    Dziękuję wszystkim osobom, które pomagały przy rozbieraniu Grobu Pańskiego oraz za wszelka pomoc na rzecz Parafii w minionym tygodniu.

?Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach??

Czas Wielkanocny to okres umacniana naszej wiary, że Pan Jezus zmartwychwstał i nam towarzyszy w naszej drodze życia. Wszystkim parafianom i gościom życzę, aby Zmartwychwstały Pan, obdarzył Was i Waszych bliskich, swoim błogosławieństwem i pokojem.

Poprawiony: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 19:22

Kalendarz 2023