Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia X Niedziela Zwykła
niedziela, 07 czerwca 2015 18:38

X NIEDZIELA ZWYKŁA

7 CZERWCA 2015 R.

1. Dziś ? dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Zbiórka do puszek przed Kościołem przeznaczona na ten cel.

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec ? odprawiane są  codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.Zachęcam do udziału w nabożeństwach, nie zostawiajmy Jezusa samego, ale zatapiajmy nasze codzienne sprawy w Sercu Jezusowym.

2. Całą wspólnotę parafialną a szczególnie dziewczynki sypiące kwiaty i Liturgiczną Służbę Ołtarza, gorąco zapraszam do udziału w procesji eucharystycznej, która odbywać się będzie codziennie do czwartku włącznie. Niech liczny i pobożny udział w nabożeństwach czerwcowych i procesjach z Najświętszym Sakramentem stanie się naszym duchowym przygotowaniem do wizytacji kanonicznej oraz uroczystości odpustowej w naszej Parafii.

3. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej, dziękuję za to wspólne świadectwo wiary. Szczególne podziękowania kieruję w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sam przebieg procesji: liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty; panu organiście, panom strażakom niosącym baldachim i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem, paniom niosącym feretrony, dziewczynkom niosącym figurkę, panom policjantom za czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie procesji, wiernym za kwiaty, przybranie mieszkań. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy budowali i dekorowali ołtarze, dziękuję za ich trud, zaangażowanie i odpowiedzialność za dobro Parafii, a przede wszystkim za to, że otworzyli Jezusowi swoje serca. Pan sołtys z Rybiny przekazał na baner 220złotych.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to święto patronalne dla naszej Parafii. Jest to zarazem dzień wizytacji kanonicznej w naszej Parafii, której dokona ks. Biskup Józef Wysocki. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości na naszą parafialną Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00. Wszystkich członków grup parafialnych zapraszam na spotkanie z ks. Biskupem w dniu odpustu o godz. 17.30.

5. Z racji odpustu parafialnego nie obowiązuje w tym dniu nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jeśli ktoś z okazji odpustu chciałby się podzielić darami stołu, prosiłbym o przekazanie mi tej informacji do środy włącznie. Tradycyjnie też zapraszam panie do upieczenia pysznych ciast na festyn.

6. Przed Uroczystością Odpustową serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed Mszą świętą.

7. Serdecznie zapraszam na Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w dniu odpustu parafialnego. Tegoroczny Festyn jest organizowany wspólnie z Radą Sołecką wsi Stegna. Rozpocznie się bezpośrednio po sumie odpustowej  na parkingu parafialnym. W trakcie Festynu przewidziane są pokazy, loteria fantowa, konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i całych Rodzin. Będzie możliwość smacznej konsumpcji. Ufam, że festyn będzie dla wszystkich ogromną radością z  tego, że jako Rodzina Parafialna potrafimy spotkać się na wspólnym rodzinnym świętowaniu.

8. W związku z odpustem parafialnym został ogłoszony konkurs dla dzieci na wykonanie Serca. Podpisane prace przynosimy na Mszę św. odpustową. Serca będą złożone przed Mszą św. w prezbiterium. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu odpustu.

9. W czwartek tj. 11 czerwca w Świętym Gaju odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Wyjazd z parkingu będzie o godz. 7.30.

10. W czwartek po Mszy św. spotkanie ministrantów. Obecność wszystkich ministrantów jest obowiązkowa. Natomiast w sobotę 13.06. grupa ministrantów udaje się na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ministrantów do Sanktuarium w Gietrzwałdzie.

11. W sobotę 13 czerwca zapraszam serdecznie na nabożeństwo fatimskie, które zostanie odprawione wraz z procesją wokół Kościoła, zatem przynieśmy świece. O przystrojenie figurki proszę Panie z trzeciej róży Różańcowej.

12. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Grecji proszę o wpłacanie zaliczek w kwocie 500 zł.

13. Zachęcam do nabycia oraz lektury prasy katolickiej.

14. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które służyły w minionym tygodniu wydatną pomocą w pracach na rzecz parafii oraz za złożone dary stołu.

Poprawiony: niedziela, 07 czerwca 2015 18:42

Kalendarz 2023