Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła
wtorek, 04 sierpnia 2015 18:25

XVI Niedziela Zwykła
19 lipca 2015 r.

1. Obecna niedziela jest szesnastą ?w ciągu roku?.
  2. Pamiętajmy w każdą środę tygodnia o naszym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mamy w naszym kościele Jej obraz. Czy będzie łaskami słynący? Zależy to od Pana Boga, ale i od naszej pobożności i wiary w moc wstawienniczą Matki Bożej.
  3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie świętych, których imiona nosi zapewne wielu z nas: w czwartek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w sobotę święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W sobotę oraz w niedziele będziemy modlić się w intencji kierowców, a po Mszy św. poświęcimy pojazdy.
  4. W okresie letnim w naszym kościele w każdą sobotę o godz. 16.00 odbywają się koncerty organowe w ramach XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej ? Stegna 2015. W najbliższą sobotę wystąpi   Nicolo Antonio Sari z Włoch.
  5. Dziś trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów renowacji malowidła Namaszczenie Saula na Króla. Osobom, które zechciały wesprzeć to przedsięwzięcie  mają swój udział w dziele renowacji naszej świątyni, składam wyrazy wdzięczności. Wszystkich dobrodziejów naszej Parafii polecam dobremu Bogu w swoich modlitwach. Pamiętajmy nadal o budowlanych potrzebach naszej parafii.
  6. Zachęcam do nabywania lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego oraz Myślnika Kleryckiego.
  7. Serdecznie witamy na terenie naszej Parafii gości, którzy przyjechali na wypoczynek i cieszymy się, że wspólnie możemy się modlić i napełniać Bożą miłością. Informuję, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 Msza św. z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.
  8. Serdecznie dziękuję osobom udzielającym się przy naszej wspólnocie oraz za złożone dary stołu.
  9. Dziękujemy p. Zosi za przepiękny śpiew w czasie liturgii. Możemy wyrazić jej naszą wdzięczność za przybycie do naszej wspólnoty nabywając płyty zespołu Adoramus.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »