Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła

niedziela, 28 października 2012 08:20

XXX Niedziela Zwykła

28 października 2012 r.

1. Dzisiaj w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień konsekracji. Dzień Patrona to jednocześnie odpust parafialny natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Bogu.

2. W środę ostatnie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00.

3.W czwartek przypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w kościele będą o godz. 8.30, i 10.00. Natomiast o 12. 30 rozpocznie się procesja w kościele i wyruszymy na cmentarz Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13.00 i zostanie ofiarowana przeze mnie za wszystkich Zmarłych, których imiona przynieśliście w wypominkach. Postarajmy się wziąć liczny udział w tej Eucharystii. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

4. Wieczorem Litania Miast. Serdecznie zapraszam na godz. 17.00 do kościoła. Przez młodzież zostanie przedstawiony program modlitewny. Potem udamy się na cmentarz, śpiewając w drodze Litanię do Wszystkich Świętych, aby tam odmówić następne modlitwy. Na Litanię miast przynieśmy znicze, aby je zapalić na grobach naszych bliskich a także na grobach opuszczonych.

5. W piątek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8, 30; 10, 00; i 17. 00  z procesją na cmentarz.

6. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać dla nich odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Warunki: przyjść do kościoła (w dniu 1 i 2 listopada) i odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga; być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź św.); przyjąć Komunię św.; odmówić modlitwę w intencji Ojca św. np. Zdrowaś Maryjo; pragnąć zerwania z przywiązaniem do grzechu. Dotychczas zebrana została kwota 4500 zł na budowę ogrodzenia wokół cmentarza. Ofiary zebrane w Dniu Wszystkich Świętych zostaną w całości przeznaczone na pokrycie kosztów budowy ogrodzenia wokół cmentarza.

7. Modlitwa za zmarłych z wyczytywaniem imion i nazwisk będzie odprawiana przez cały listopad po Mszy św. Serdecznie zapraszam.

8. Z racji Święta Zmarłych odwiedziny chorych w przyszłym tygodniu.

9. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Mediugorje, z której wróciliśmy w miniony poniedziałek myślę, że bogatsi o wiele przeżyć i doznań duchowych.

10.. Prezes Zarządu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza na walne zebranie członków stowarzyszenia. Zebranie odbędzie się 8 listopada 2012 r. o godz. 18.00 po Mszy św. w salce katechetycznej.

11. Osoby, które prenumerują czasopisma Różaniec i Anioł mogą je odebrać w zakrystii.

12. Składam serdeczne podziękowanie osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą w pracach na cmentarzu i wokół kościoła. Dziękuję wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy pomagają bezinteresownie naszej parafii, oby takich osób było jak najwięcej

13. To tyle z ogłoszeń, bardzo wam dziękuję za waszą obecność, a na ten czas świętowania z racji tej październikowej niedzieli i konfrontowania się ze słowem Bożym przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Poprawiony: niedziela, 28 października 2012 08:23

Kosciół w Stegnie