Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXV Niedziela Zwykła
poniedziałek, 21 września 2015 18:06

XXV Niedziela Zwykła

20 września 2015 roku

Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich!

1. Dziś ? Dzień Środków Społecznego przekazu. Polecajmy w osobistej modlitwie pracowników mediów, aby byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

2. Jutro, tj. w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. św. Mateusza. Celnikom, funkcjonariuszom Straży Granicznej, księgowym, urzędnikom podatkowym składamy z racji ich święta patronalnego serdeczne życzenia. Niech Bóg błogosławi!

3. W środę wspominamy w liturgii św. Ojca Pio - prezbitera, kapucyna, jeden z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej. Tego dnia zapraszamy na szczególne nabożeństwo (modlitwę) ku jego czci o godz. 17.30.

4. Ponownie zachęcam do włączenia się w działalność grup i wspólnot w naszej parafii. Dobrze by było gdy w naszej Parafii zawiązała się Grupa Modlitwy / Wspólnota Ojca Pio. Osoby, które chciałby przyłączyć się do tej wspólnoty i pogłębić swoją relację z Bogiem zapraszam na spotkanie w środę po nabożeństwie ku czci św. Ojca Pio.

5. Dziś trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

6. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszam na spotkanie formacyjne wszystkich ministrantów, lektorów i tych, którzy chcieliby ministrantami zostać..

7. W najbliższy czwartek udajemy się wraz z grupą parafian na wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy do Grecji. Informuję, iż wyjazd będzie o godz. 16.00 z parkingu parafialnego. Przed wyjazdem odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Serdecznie zapraszam na pielgrzymkę do Krakowa i Częstochowy. Wyjazd planowany jest w dniu 22 października 2015 r. w godzinach wieczornych, powrót w dniu 24 października br. Wyjazd dojdzie do skutku jeśli zbierzemy co najmniej 50 osób. Koszt wyjazdu wynosi 250 zł. W związku z tym, iż do planowanego wyjazdu zostało mało czasu, proszę o jak najszybsze podejmowanie decyzji. Szczegółowy program wyjazdu będzie podany w najbliższym czasie oraz będzie zamieszczony na parafialnej stronie internetowej. Zapisy po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej.

9. W dniach 23 ? 25 października 2015 r. w Krynicy Morskiej odbędą się rekolekcje dla małżeństw. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie od strony parkingu parafialnego. Serdecznie zachęcam, aby małżeństwa z naszej wspólnoty parafialnej wzięły udział w tych rekolekcjach.

10. Z całego serca dziękuję wszystkim osobom, które w minionym tygodniu uczestniczyły w Mszach Św.

11. Składam podziękowania tym osobom, które służyły pomocą na rzecz naszej Parafii.

12. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.

13. Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni, otoczenia i cmentarza oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w naszej wspólnocie składam serdeczne Bóg zapłać.

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękuję Wam za życzliwość, za Waszą modlitwę i ofiary. Wszystkim życzymy udanego i owocnego tygodnia.

Pan niech obdarzy Was pokojem

Poprawiony: poniedziałek, 21 września 2015 18:07